I kam than "Raportin me familje nuk dua ta rrezikoj, jo per ty po per askend ne bot se pa familje jam askushi"! | Histori Të Jetës

Raportin me familje

I kam than “Raportin me familje nuk dua ta rrezikoj, jo per ty po per askend ne bot se pa familje jam askushi”!

I kam than “Raportin me familje nuk dua ta rrezikoj, jo per ty po per askend ne bot se pa familje jam askushi”! – Mirmbrama jam ni vajz 21 vjeqe jetoj ne perendim, pak koh ma perpara kam shkru historin time ketu per te kerkuar nje mendim nga ju, ndoshta ju kujtohet jam ajo vajza qe esht dashuru ne shokun e vllaut dhe njekohsisht qe esht dhe kojshi ne ks( nuk kemi pas lidhje pasi ne fillim patem vendos me u njoft ma shum dhe ne momentin qe do kishin pranu familjet do te ishim feju), aj u dashurua ne mu un ne ata kur e kuptoj vllau qe ne fillim ishe kunder githashtu dhe familja ime po um vazhdova me fol me ta per hir te ndjenjave te mia me shpres se familja do kish ndryshu mendimin ajo nuk ndodhi dhe un i nderpreva kontaktet me at djalin kam vujt shum shum po ma shum per ata sesa per veten time se u ndjejsha fajtore qe aj esht keq qe aj vuan per mua nuk mundesha dot ta vazhdoj jeten time pa u ndie fajtore e vlersoja si personin me te mir ne ket bot kisha nje dashuri po dhe nje respekt shum te madhe per te i kam then gjith qe je personi me i mir qe kam taku e kam vlersu shum gjithmon, erdhi momenti qe vllau deshi te shkoj ne ks per pushime dhe me tha se do zbulonte te verteten un bisedova me at djalin i cili ma dha premtimini dhe u betua se vllau im nuk do kuptonte asgje nga ana e ti meqe e dinte qe un nuk do rrezikoja raportin me familjen per asgje ne ket bot edhe nese kjo do te thoshte te vuaja pergjithmon, por aj personit te cilit i kisha fal per her te par dashuri, per te paren her besim te plot aj personit qe kam besu qe ka ndjenja te sinqerta per mu i cili me premtoj qe nuk do me lendonte kurr me tradhtoj i tha vllaut time qe un i kam than me fol edhe niher me vllaun tim se un perveq nuk dua askend tjeter dhe shum gjera te tjera kur un i kam than qe raportin me familje nuk dua ta rrezikoj jo per ty po per askend ne bot se pa familje jam askushi, pasi me tregoj vllau i telefonova dhe nuk u pergjigj kjo me beri te kuptoj qe aj nuk ka pasur ndjenja te sinqerta kurr per mua, pra e theu premtimin dhe fjalen qe pat dhan vet me zhgenjeu shum por me ka dhan msim shum tash nuk ndihem fajtore pse i kam nderpre kontaktet me te se kam kuptu qe nuk esht kan person i vertet tash me vjen keq per kohen dhe lotet qe i kam dhan per te se nuk ja ka vlejt per nje person si aj nuk dua te di a esht gjall apo jo se me lendoj me shum se gjdo kush tjeter ne ket bot pra desha vetem te ju them se nga ky sen kam humb plotesisht besim te meshkujt dhe kam kuptuar se familja esht gjithqka dhe nese familja thot jo per diqka te jeni te bindur se kan te drejt un per her te par nuk i ndegjova fjalt e familjes dhe i kam ra pishman kshtu qe keni shum kujdes se secili è sheh interesin e vet a familja esht ajo qe e keni gjithmon pran( me vllaun i kam raportet ne tension tash dhe deri do vdes do i kerkoj falje pse nuk e kam ndegju ne fillim). Me falni nese e zgjata pak dhe ju lutem mos gjykoni kam ndjekur per her te par zemren ky esht i vetmi faj i imi.