I kam nxen kunaten dhe vjehrren tu e rreh vjehrrin per me ja mar penzionin... | Histori Të Jetës
I kam nxen kunaten dhe vjehrren tu e rreh vjehrrin per me ja mar penzionin...

I kam nxen kunaten dhe vjehrren tu e maltretu vjehrrin per me ja mar penzionin…

I kam nxen kunaten dhe vjehrren tu e maltretu vjehrrin per me ja mar penzionin…-Pershendetje per te gjith inshallah keni shendet lumturi ne familjet tuaj ,historia ime nis para 4 vitev isha ne pushim me familjart e mi aty u njoftova me ish vjehrren dhe kunaten hyrem ne shoqri me propozun per ish burrin une jom nga Skenderaj aj nga Pleshina e Ferizajt mas 1 muaj hyrem ne bised me ish burrin folem nja 3 muaj mu dok nje djal familjar i mir i dashtun i ngroht familjarisht , erdh dita u takum folem mu dok nje burr shum i mir shum i pjekur edhe pse ishte 11 vite para meje sme qoj pesh me rendesi me kalu jeten mir me te u bashkum u martum aty filloj ferri i jetes mas dy dite fillun motra dhe nena e tina te me paragjykojn me fjal te brishta i kalova mas nje viti mora vesh si ish burri jem ka qen i martuar i fejuar ka fmi larg famijes si aj i thot familje aty filloj raliteti jetes edhe pse aj jetojke ne Dusseldorf une me ato gjarpresha ne shtepi aty kisha nje kunat si me tregoj ralitetin e asaj familje ajo kish 15 vite martes kishte dy djem Allahu ja ruajt se nuk vinte kush ne at der as perhajr e as per smut une mora smujn kaluse bera operacjon prej gjive rash ne depresjon kalova fal familjes dhe ish kunates nuse si ish aty kuptova se ish burri ka nje vajz 15 vite me gjermank nuk e sjell ne shtepi as nje her aty u rroka me burr pse nuk me tregu e nxana me nje ma***e te shqipris tu fol kishe veq dashnore aj kish nje djal edhe me at u largova edhe prej ti ika te familja ime ku ja tregova ralitetin e asaj familje por ne qysh jem mos te din si jem nda se esht fundi botes ju ktheva burrit apet mas 7 muaj e pash ish vjehrren me qik te vet tu e maltretu ish vjehrrin i hyra ne mes se aj mu ka dhimt dhe desht ato ishin kan tu e maltretu me ja marr paret penzjonin se qika ti ish kan me nje te jezerrcit tu shku e merr maltretu baben e vet e qu ati pisi aty nisen konfliktet edhe me ato dy kudra i tregova kunatit se nana me moter ti ekan maltretu banen e ti se nuk esht smut aj me tha skom qka mi ba kta nan ata bab jupa me dojke taman si qik te vet po edhe une e dojsha si prind edhe fillova me mbrojt e me respektu me aq sa kisha munxi kur e veti ish kunati a te kon maltretu tha po mas sa muj me tha mu mos hi ne probleme ti mos u perzij me familje te ngusht i thash u kry veq une nuk te ndihoj ma te rre hin e inshallah te mb ysin me fyshin me fjal me fyshin familjen time po sma nijke per to hiq se edisha pe mbroj nje plak mora vesh si edhe nje ish kunat nuk vjen ne at shtepi qe 15 vite prej nenes dhe motres tina mundova me ja mbush mendjen por nuk mujti me kthy as aj kaloj 1 vit me zhurum e fjal u qetsun gjith .mas 1 viti ish burri im ra ne burg per hajni e bixhoz dhe u ndajta se u gerrdita qdo dit tu zbulu nje te zez te tina u ndava po divorcin nuk ma dha .tha te du teper edhe nuk ndahna tash don mem shti mi zhyt durt e mija per at qen si nuk ka vler njeri se me nis me tregu per te shkon jeta tu kallxu qfar rraje e flliqur qfar nene e motra te poshtra a ja vlen me mby t at qen e me hy ne burg per ta se ja ka nis po me fol fjal te flliqura ne rrjete socjale po me fyn me fjal me te poshtra si egzistojn por nuk po di qka me ba a mi tregu babes e vllaznive a mi flliq durt me at rraj te flliqur