I fejumi m'thote "Une per ty jetoj", aq shume duhemi sa qe me percjell me makine pa e dit Une hiq! | Histori Të Jetës

per ty jetoj

I fejumi m’thote “Une per ty jetoj”, aq shume duhemi sa qe me percjell me makine pa e dit Une hiq!

I fejumi m’thote “Une per ty jetoj”, aq shume duhemi sa qe me percjell me makine pa e dit Une hiq! – Se pari pranoni prshndetje te perzemrta nga ana ime… Dhe un dua te shprehi nje Histori te bukur te jetes time…pasi te kqijat nuk dua ti mendoj as edhe nje her…sepse po te filloj te shkruaj per te kaluaren time do te ju mar shumm koh.Andaj pe ndaj nje histori me te bukur qe kam perjetuar… Jam vajz 24 vjeqare jetoj ne nje pjes te qytetit te Prizerenit. Jetoj me prindrit dhe motren e vllaun tim. Ate qe dua tua tregoj mendoj qe ka te bej me Dashurin… Ka plot 7 muaj se kam njoftuar nje djal…e di qe mund te me thoni qe koh e shkurt ..por me beson per mua me duket sikur ta njihja qe 7 vite! Nuk e kam gjet vet po per mes te familjes time dmth me msit… Ne fillim kisha frik ta pranoj oferten qe te jem bashk me nje djal pasi qe kisha perjetu shum hidhrime nga e kaluara… Kisha frik qe mos te kaloj nga ajo fat i keq qe kisha kaluar vite me par. Refuzova te kisha kontakt me Djalin… Por nje e afrt e familjes time as edhe nje qast nuk me ndalte duke me ofru qe te lidh kontakt…Me thot qe êsht djal i mir dhe i nje familjes te mir e te ndershme… Kaluan disa muaj dhe nje nat isha shum e vetmuar kisha nevoj per shoqri e ndjeja veten shum keq ne mendjen time ishte vetem ky person te cilin me flisnin te gjith po ashtu kisha nje foto te ti te cilin ma dergoj e afrta, e imja… Duket shum i embel i buzqeshur syt e ti ishin si ne drit ju them te drejten me pelqente shum si duket ne at foto…por ndoj her thoja se nuk dua te lejoj veten ta dashuroj. Dua te mesoj gjithqka reth ti…po at nat duke shkruar ne telefon: me kusherinen time e cila me fliste per djalin pranova qe aj ta ket numrin tim te telefonit! Pas disa minutave me erdhi nje numer i cili mu prezentu…Mir mrama un jam X dhe jam djali i halles kusherines tende…Ju pergjigja vetem E DI. Sepse ishte nr: i pa njohur dhe un e dija qe prisja dike…vazhdum te shkruajm bashk duke treguar gjdo sen tek vetja…Me besoni qe gjdo gj qe kisha menduar un dhe me kishte ndodhur ne te kaluaren…Po ashtu edhe Kti njesoj! Ishte i lenduar nga e kaluara kerkonte nje vajz me te cilen don ta ket jeten te lumtur…Ashtu mendoja dhe un… Filluam te ishim bashk plot 50 dit ne mes te telefonit pase qe aj jetonte larg meje…nuk doja te humbas as edhe nje dit qe mos te flas me te dhe mos ta shoh..Ndihesha shum rehat me te isha shum e lumtur qe u njoftuam bashk…Besomni qe menxi prisa ta sho live para syve te mi. Pas 50 diteve bashk me daten 09.08.14 Erdhi ne kosov po at dit zemra ime fluturonte nga gezimi ne mbremjen e asaj nate me ftoj qe te takoheshim. Pasi nuk mundej ta priste nesrmen i duket shum larg kur e di qe tani jam afer teje njesoj ndihesha edhe un… U takuam isha plot emocion me dridhej gjith trupi ishte vap nat e nxet por nga emocjonet me dridhet shpirti nuk doja ta tregoj veten…qe mos te dorzohesha Me telefonoj qe me pret afer dhe u nisa nuk e shiha as kund prap e thira un. Thash jam aty ku me the ja nisi me kesh tha pot shoh! U habita sdija ka do me vjen dikur e pash ishte i buzqeshur dhe shum i embel… Besomni qe shpirti ma deshti aq shum me pershndeti dhe me perqafoj i vinte nje er shumm e bukur e parfumit tij te cilen er nuk mund ta haroj…tani se bashku shkuam rugve te qytetit ne je pjes te marashit te Prizrenit gjindet nje restorant shum i qet familjar dhe i bukur… Aty u ulem bash bisd pas bisede kaluam plot 2 or. Pastaj se bashku u nisem direkt shtepis sime me shoqroj duke me mbajt doren ne nje ruh te eret me plot qetai ku degjoheshin kembet tona duke ecur.. aty ndodhi qe shijova puthjet e ti ne te vertet puthja e par ishe ne restorant pastaj ne ate rugn e qytetit…Vazhdonim se basku drejt shtepis time…pas aritjes aty e prqfova shum e putha shum dhe e pershndeta ika… Mbrenda ndihsha shum e lumtur…plot 7 dit te pushimit ti takoheshim gjdo mbremje…kalonim shum bukur brenda 7 ditve ndodh shum gjera mes ti dhe mua…familja ime ishte ne dije qe un kisha nje kontakt me te…po ashtu edhe famila ti… nata e fundt ishte po at nat kur un musha 24 vite te jetes dhe e fesva 24 vjetorin tim me personin qe tani jam e dashuruar thellsisht ne te. U argetuam bashk shum mir ishte nata e e bukur qe kisha perjetuar gjat jetes time… Por nje gje me mundonte kur e dija qe do te largohemi per nje koh nuk dot shihemi me bashk…dhimbje e madhe Besomni Shpirti me ngushtohej mu duke qe po humbi diqka nga shpirti im… Pastaj erdhi edhe momenti te cilin nuk ma deshti shpirti…mu bush zemra vaj mu bushen syt lot Po te kisha guxim do i ulsha pra ne dy gjunj dhe ta lusja te mos ik nga un… Te mos me le vetem por i duhej pa teter te ik. Me perqafoj shum me puthi fort dhe hipi ne veturen e ti…un vazhdova te iki me makinen time duke qajt me sy plot lot vazhdova rugen pa e dit qe aj ishte me veturen e ti pas meje… Pas ni kohe nga pasqyrja e vetures e pash ndalova me nje her… Zbrita nga makina u futa te aj duke perqafu e duke e puth pa pushim mendova qe ka humb rugen… O thash ti duhet nga ana tjeter te ishe kendej vjen te un! Aj ishte i habitur e di rugen un po vet deshta met shoqru deri diku se une per ty jetoj… Prap e putha e perqafova dhe ika ne makinen time. Aj vazhdoj rugen drejt shtepis ti kurse un drejt shtepis time… Tash jemi te fejuar besojm qe do vazhdojm dashurin si nga dita e par… Lus Zotin qe te na bekoj dashurin ton deri ne diten e fundit te jetes… Tash jam shum e lumtur dhe e dashuroj me gjith qenjen time esht drita e shpirt tim… InshaAllah miqt e mi edhe ju do te keni fat dhe gjith te mirat nje jet!