I fejuari i saj nuk e din qfar vajze po e mer,Ate vajz e kam pas un edhe shoku im ne te njejten kohe... | Histori Të Jetës

I fejuari i saj nuk e din qfar vajze po e mer,Ate vajz e kam pas un edhe shoku im ne te njejten kohe…

I fejuari i saj nuk e din qfar vajze po e mer,Ate vajz e kam pas un edhe shoku im ne te njejten kohe…-Deshta edhe une me tregu historin time basiqe po lexoj shum histori qe mashkujt e pa drejt e po rrejn e po mashtrojn…. ka edhe asi femrash qe jan te tilla.E kom njoft nje femer para 2vitesh ketu jetoj ne Amerik esht e Kosoves , e bukur shum por mashtruese, nejse e njoftova rastesisht kur po kthehesha nga puna ne tren. Bisedum e mbas disa ditsh ma jepi numrin e telefonit. Me thon te drejten u dashurova shum me te. U takojshim vetem ne banes timen se thojke mos te marrin vesh familja se po du mu njoft ni her se e kom pas ni te dashur ne Kosov por me ka tradhtu e me ka lendu e tash po e kom veshtir mej besu mashkujve, mir i thash si te duash edhe nuk e ngaxmova ma gjat. Kalonim shum mir. Mbas disa mujsh ajo filloj me pi ilaqe sa her e pytsha me thojke jon per kok djembje edhe i besova derisa nje dit e fotografova kutin e laqeve te saja qe ta di mos esht semur …. Mbasi shkoj ajo ne pun ishte e diele, tek une erdh nje shok i imi. Esht shum llafazan dhe ka deshir te dij gjdo gje per njerzit. Me tregoj se cimiri i tij ishte ne lidhje me nje Kosovare shum te bukur, mir i thash i lumt. Por kur ma tregoj foton u habita , ishte vajza qe une isha ne lidhje. Me ate personin tjeter dilte haptazi, neper lokale e ne muzika etj. Nuk mujsha me kuptu, dhe ne ate moment i thash atij shokut se po dal me ble do ilaqe ne farmaci se jom helmu ,kur shkova ne farmaci kerkova ato ilaqet qe pinte vajza qe une e doja. Me tha jon per femra dhe jon kunder shtatzanis, wow e mora edhe nje goditje ne ftyr. Kur bera pak hulumtime e kuptova arsyjen PSE ajo kishte shtuar edhe pesh, sepse ato ilaqet ta shtonin apetitin. E mora ne telefon por nuk e hapi, kaluan disa dit pa biseduar me te se nuk deshta te debatoja me te ne telefon. Mbas 1jave ma hap telefonin me thot se edhe 1jav do te shkoj ne Kosov per disa dit se do fejohet vellai I saj urime I thash. Mbasi shkoj ne Kosov javen e par komunikonim gjdo dit ndersa javen e dyt humbi evvv thash po thash qka nodhi. Kur me jep prap informantat ky shoku e me thot e mban mend te dashurun e cimerit tim, esht feju ne Kosov edhe ka hap Facebook, ajo me pat then se nuk ka Facebook por e kishte hapur por mua me kishte ber blllok. Ishte fejuar me isht te dashurin ne Kosov qe e kishte pasur para se te vinte ne Amerik. I fejuari i saj nuk e ka iden se me kend mendon ta vazhdon jeten. Une e kam fshir nga jeta kam nderru numer dhe banes jam i lenduar se I besova dhe u dashurova teper ne te. Ajo esht ende ne lidhje me ate personin tjeter dhe e fejuar. I fejuari i saj nga Deqani qe jeton e punon atje ose ka qellim vetem per letra ose don te hakmerret per te kaluaren si do qoft kjo po mbajn dy lidhje ne te njejten koh. Me qe e dua shum nuk po muj te marr guximin qe ti tregoj te fejuarit te saj se ajo po e tradhton e as ti tregoj ketij personit tjeter qe ajo esht tradhtare. Si mendoni ju te heshti po te flas? Me falni se e zgjat por deshta te ju them te gjitha vajza se nuk jemi vetem ne mashkujt qe mashtrojm ndersa ju vajzat jeni aktore te shkelqyeshme…..