I besova, ju dorezova e tera, e mori ate qe deshi dhe iku nga une, provova ne te gjitha menyrat dhe doli se... | Histori Të Jetës

dorezova

I besova, ju dorezova e tera, e mori ate qe deshi dhe iku nga une, provova ne te gjitha menyrat dhe doli se…

I besova, ju dorezova e tera, e mori ate qe deshi dhe iku nga une, provova ne te gjitha menyrat dhe doli se… – Pershendetje lexues te faqes gjithashtu dhe ju administrator faleminderit qe na mundesoni te shkruajm histori tona ketu. Ne kete faqe para shume vite une kom njoftu nje djal aj jeton ne Suedi kurse une ne Kosove. Kur ka ardh pushime para ca vite jemi taku po thjesht si shok une kam 28 vite dhe kur skam besu qe egziston dashuria ne shikim te pare po met vertet po egzistonte une u dashurova ne shoku tim ne momentin qe e pash po thjesht risha distanc se nuk doja me kuptu aj se edhe nuk e njofsha mir nejse vazhdum bisedonim edhe aj pernjher u zhduk smu lajmru sdi sa vite une e doja dhe vendosa me prit sme bejke pershtypje askush tjeter perveq ati. Pas nje kohe aj mu lajmru prap ish ardh ne ks pushime edhe me kerkoj falje dojke mu taku ishim dyt te rritun per me dit se qka po dojm edhe vendosa dola aj kerkoj falje per kohen qe smu ka lajmru edhe bisedonim aj i shprehi ndjenjat e veta gjithashtu edhe une te miat u takum sdi sa her folem per te ardhmen edhe une i besoja gjdo fjal qe aj folke se ish ne mosh te pjekur ishte nje djal shume besimtar i madh falet 5 vaket namaz i devotshem i sjellshem. Edhe nje dite me thiri me dal une si e cmendur nga dashuria qe kisha per to dashuri te paster pa pik interesi vendosa dola pinem kafe gjithqka ne rregull thojne qe njeri nje her ne jete dashuron edhe kur dashuron verbohesh ne ato momente une veq ate e shisha asgje tjeter edhe kerkoj aj te shkojm te hotel dhe shkum ju dorzova komplet se i besoja shume edhe e doja shume…pasi aj mori te gjitha qa deshte u largu prap nga une afer dy muaj smu lajmru hiq thjesht se disha a u gjall a ka vdek a qa ka ndodh me fatin e ti veq se vazhdoja gjdo dite e me shume e doja po te njejten kohe edhe u shkatrova duke vujtur se nuk e kisha afer personin e zemres. Aj prap mu lajmru edhe pytje ime ishe a gjall je a ? aj filloj te me spiegoj se kinse ska qen mir ka pas frik kinse pak u godit nga egjint dhe kerkoj falje per ato qka mi ka bo qe mka bo me vujt filloj prap ti shpreh ndjenjat e veta qe me don shume dhe po bonim plane per fejes… mbas 24 or aj prap njejt u zhduk bllok gjithka ma boni edhe une me gjdo kusht u munojsha te kontaktoj me to hapa fb fallc i shkruva aj prap njejt bllok…une e di qe edhe aj me don po nuk po muj me kuptu pse po ndodhin kto sene. Kisha nje kerkes nese e lexon kete histori a munet me ndodh qe eshte i prekun nga egjint sepse sipas fes islame egzistojn…gjithashtu edhe ju lexues qfar mendoni… E zgjata pak ju faleminderit te gjitheve qe lexuat historin time shpresoj te lexoj edhe personi qe une e dashuroj se eshte lexues i kesaj faqe… Problemi tjeter eshte se une kom fillu me ra depresion ri mbyllen nuk dal nuk bisedoj me kerkon mendja me rin vetem te aj e di qe ka me pas komentues qe kan me thone letrat po ska te boj me ato kurgjo sme kan interesu letrat e ti se i kom thone hajde ks jetojm une te siguroj se familja ime kane biznese jetojm edhe ks po aj ska pranu. Ju lutem qa me kshilloni te iki nga depresioni edhe pse jom e pjekne e shume e vedishme edhe e di qe nuk bohen ato sene shpesh her me shkon menja te pi hapa e ti jepi fund se nuk po muj me paramenu jeten pa to…