Syt

Humba femijen pa dashje ne muajin e 5-te, Burri me thote “Syt po me dhembin kur po te shoh ty”!

Humba femijen pa dashje ne muajin e 5-te, Burri me thote “Syt po me dhembin kur po te shoh ty”! – Pershendetje ju lutem do te tregoj historin time po nuk dua qe emrin tim Te ma shfaqni ne publik. Jam nje femer 26 vjeqare historia ime fillon keshtu. Kam njohur vetem Burrin Tim gjate periudhes se te qenurit si qift ne moshen rinore kalove qastet ma te bukura te jetes sime me at. Mas disa kohesh vendosem te bejm fejesen. Ne kete kohe gjate fejeses kishim mos marveshje po jo ne ate pik ku arrin te perfundimi i lidhjes. Bem martesen me ate ish te dite madheshtore per te dyt dite e veqant sepse bashk me ne ishte edhe nje engjull qe na ndiqte ne cdo sekond. Isha shtatezene 3 muajshe. Gjate kesaj kohe filluan ndryshimet daljet e shpeshta pothuajse te cdo nateshme mungesa ne banes e tina deri ne oret e mengjesit. Dhe qdo her per kete arsye gjem shkakun e fjalosjes nga ana ime. Ne muajin e 5 un humba fmijen Tim. Pa deshiren time po ne menyr natyrore pa dashje. Mas kesaj ngjarje Te hidhur per mua ishte i njejti ritem per Burrin Tim. Ne vitin qe lam pas shihja ndryshime te shumta nga bashkeshorti im. Cdo her ai me thoshte largomu nga un ste dua afer nuk dua qe te me flasesh nuk dua te shoh. Syt po me dhembin kur te shikoj ty etj. Nje dite me tregoj se do shkon ne pushime me shoket e ti. Un e akceptova kete. Mas 3 ditesh kuptoj qe ai ishte ne pushime me te dashuren e tij. U kthy nga pushim i lumtur dhe u ula afer ti dhe po bisedojm qete. Ai me tregonte qe pushime ishin Te kendshme dhe per plot gazmore. U betova ne fmin e humbur te lutem si mos te me duash tregoma te verteten bile mos te jetoj kot afer teje pa dashurin tende e pa ngrohtesin tende e pa ledhatimet e tua. Tregom me kend ishe ne pushime mbas shum lutjesh e fjalesh e mos marrveshjeve dol prej kontrolli dhe me rrahu aq fort qe as veten time nuk e njoh a me. Trupi ishte Qaq shum me shenja sa kohe Te gjate mbetet ato njolla ne fytyre e ne trupin tim. E fala per kta e fala tradhtin ja fala dhunen ja fala te gjitha vetem se e doja aq shum sa veten time e harroja isha e qmendur ndaj dashuris qe kam per at njeri ishte dashuria ime e pare qysh nga adoleshenta. Ai me perzuni nga banesa the me tha ik tash je e lire nga une. Qe dy muj une jam e ndar nga ai. E un pres nje fmij tjeter nga ai dhe jam 2 muaj e gjysem. Po femijen nuk e don ai. Un kam vendosur ta mbaj kete femij deri ne Frymen e fundit te jetes sime. Do bej Te pa munduren veten ta kem afer vetes fmijen Tim qe Se ndrroj me gjith a te mirat e Ksaj bote. Ne diten kur kam qen ne kontroll te gjinekologun ne vend te duarve te tij un shtrengoja hekurat e uleses kur degjoja te rrahurat e zemres bebes pata ndjejnjat qe e kam bote ne dore. Ju lutem cka me sygjeroni qe ta kthej dashurin e burrit vetem per fmijen e vete se paku.