Gruan e kam dasht derisa mi ka be femijet, tasht e tradhtoj gjdo her dhe nuk du me dit qe eshte gjalle bile…

Gruan e kam dasht derisa mi ka be femijet, tasht e tradhtoj gjdo her dhe nuk du me dit qe eshte gjalle bile… – Tung Histori Te Jetes.. Jom tu ju shkru nga zorri sepse sdu as une me u shpreh qikaq keq ndaj grus ama spo ki qare se qishtu femnat kur tbohen shume menemdhajka e menojn qe kumedit qka u bo me to a nfakt kurgjo ma nuk pom terhek te ajo. Prej qe i kemi bo femijet as qe munohet mu bo femen keksi diqysh me vesh tanga a najsen po shkon i qon ato breg deri njersetull qe tybe as gjyshja jem qaq nalt si qon.. shkon mi vesh do kmisha qe gjysa si bojn e munohet me hi nteshat tvogla a knej osht si elefant… nuk po muj mi ju kuptu o femna pse po munoheni mu kan diqka qe sje… ma mire o mu kan vet vetja se sa me rrejt veten e mu kan diqka qe sje. Ajo munohet kishe pi veshi do sene ma nice qe i rrin ama besom qe qaq shume keshet se tmerr veshet edhe munohet kishe po lyna e veq zhgallavitet. ftyren e ka tportokallt e qafen e bardh, spo muj me kuptu qka i doket mire se.. Nfillim shume e kom dasht se u kan e mire e but tasht u bo si e eger edhe non stop ku rdu me ju afru veq mlargohet mqon ferrka zenka khuuu daj spo di me kon jom martu as sen. Para se mu martu e ka pas trupin e mire e sene e ka majt veten edhe u krenojsha kur dalsha me ta nsheher se krejt ma kqyrshin ama tash si tdal me ta mdoken qe krejt po keshin me mu se si lop u ba as qe ja nin me majt veten as kurgjo, nuk interesohet per veten veq per fmi kshtu qe kom vendos qe ma mire o me tradhtu se sa me lan se gjynah prej fmive ama hiq spe du ma. Mas fmive ngan veq njersitet non stop qull rrin a me kto qe po dal qfar femna o daj 2 metra spo din njeri a o dal me shqiptare a me ruse se pernime jom kshtu i mir mu pa e i kom tonat me kushte me krejt ama grun e kom pos me nxjer prej bunarit. O femna, mane bre veten kapak edhe nshpi e mos hani si lop e mos u munoni fmis 3-4 vjet mi jep gji se shume o 3 vjet mi jap e me tnejt trupi i ajt i guft se so nevoja.. Mos u prekni ju qe keni fmi se nuk o leht mu kan prind veq edhe per lidhje duhet njeri mu kujdes e mos mu qu pesh me menu qe o krejt ok veq pse keni fmi tash se duhet njeri non stop mu kan i mire mu pa e mire mu sjell se sosht jeta veq per sot e neser po per gjithmone. Gruja ashiqare pe din qe jom tu e tradhtu edhe sen sem thot se garant edhe din ajo per qfar arsyje e tradhtoj e ka kuptu edhe vet qe nuk shkon jeta tu u dok non stop si e gjetne.. non stop tu u dok si budallic bash si ato femna qe sdin as me desht burrin as kurgjo. Spo di qysh me ja bo bre se knej pom dhimen fmija knej as ni pike sjom tu e dasht e spo di qka me bo se po du me kalu jeten me ni femen qe e du o daj e jo ni femen qe ta gerdit jeten…