Gruaja m'tha "Me fal por djali nuk eshte i yti, nese m'ke dasht najhere me lere te iki", mu duk qe qielli me ra! | Histori Të Jetës

djali nuk eshte i yti

Gruaja m’tha “Me fal por djali nuk eshte i yti, nese m’ke dasht najhere me lere te iki”, mu duk qe qielli me ra!

Gruaja m’tha “Me fal por djali nuk eshte i yti, nese m’ke dasht najhere me lere te iki”, mu duk qe qielli me ra! – Ju lutem anonim. Jam nje djal 28 vjecar po tregoj dhe un historin time ju lutem me mirkuptim dhe pa ofendime. Un para 7 vitesh njoha nje vajze vazhdum 2 vite te lidhur pastaj u fejuam kaluam momente qe kurr zdo ti harroj e dashurova me mish e me shpirt kurr se tradhetova por veq dashuri e pasterti i dhurova pastaj ajo ngeli shtatzen dhe kur e mori vesh donte ta hiqte por un nuk pranova mezi ja mbusha mendjen ta mbante sepse mendova se ai femi ishte bashkimi yn nje engjell sepse ai femi ska faj por meritonte te vinte ne jet si te gjith ne, pastaj mu desh te emigroja per ti plotesuar gjithcka time shoqe dhe nje engjelli qe mezi e prisja te vinte ne jet, ika ne angli vazhdova pun Beja nga dy Pune punova 3 vite qe ishin vitet me te veshitra te jetes time u ktheva ne shqipri pasi fitova dhe letrat kur shkova o zot dita me e lumtur e jetes time qe e mora ne krah Tim bir o zot e flm zotin gjdo dit qe me dha nje dhurat nje engjell pastaj bleva nje apartment pasi asaj nuk i pelqente te jetonte afer prinderve te mi dhe vllezerve te mi pasi aty kishin ber nje vil tre katshe dhe secili nga ne kishte shtepin e vet, pastaj me duhej te ikja ne angli prap dhe pastaj ti Merja me vete Tim bir dhe jeten time qe e Doja me shum se gjithcka ne jet, kur nje nat me vjen nje SMS dhe me thot bashkshortja jote po ju tradheton aty zdoja ta besoja dhe se besova I thash mos fol pa fakte kur pas pak me erdhen disa foto qe ne ate moment jeta ime mbaroj u mbush vetem lot e dhimbje…me lot ne sy pres bileten dhe iki ne tr !! Shkova tek Shpia dhe ajo u sillte sikur sikur skishte ndodhur asgje. Pasi i thash dua te flas me ty, cfar ka ndodhur I dashur po me pyeste, dhe me lot ne sy I them te ka munguar gje nga un dashuria gje ndaj ekonike?? Jo me tha ti me ke ber femeren me te lumtur ne bot, kur ja tregova fotografit ajo u preh dhe me tha I dashur ka ardh koha te Maresh vesh te verteten ok te pakten nje her te vetem tregoju e sinqert me mua, i dashur ka shum vite qe un dua dike tjeter dhe djali nuk eshte i yti aty sa sme ta qielli mbi koke lotet e mi spo ndalonin, te lutem me thuaj qe nuk jan te verteta, me fal por jan!!! Me kerkoi nese me ke dashur ndonje her me tha me ler te jetoj me ate qe dua…ok me lot ne sy e putha djalin dhe ika te nesremen. I thash ky apartment eshte ne emer te djalit dhe si Tim bir do ta shikoj gjithmon pastaj ika preseri dhe momentalisht jetoj ne greqi… Kalova 18 muaj vetem lot e dhimbje qe syt e mi nuk e njohin gjumin por vetem dhimbjet e lotin… Para ca kohesh me dergon nje SMS dhe me thot jam ndar dhe te dua ty te lutem kthehu me mua? Dhe pse vuaj dhe e dua. I thash un kam vdekur per ty… Me falni nese nuk u shpreha siq e ndjej respekte me lot ne sy, me falni nese e zgjat a e di veshtir te te kuptoj njeri per dhimbjet qe kam ne shpirt, ju uroj lumturi te gjiithve…