Fillova te shkruaj me nje djal se nuk munda ta duroja Babin kur m'thojke "Na ke mbet ne dere", tash... | Histori Të Jetës
nuk munda ta duroja

Fillova te shkruaj me nje djal se nuk munda ta duroja Babin kur m’thojke “Na ke mbet ne dere”, tash…

Fillova te shkruaj me nje djal se nuk munda ta duroja Babin kur m’thojke “Na ke mbet ne dere”, tash… – Prsh doja te merja mendimine fancave jam nje vajze 20 vjecare dhe jetoj ne nje fshat te dibres kam mbaruar vetem shkollen 9 vjecare pasi me tutje nuk kishin mundesi prinderit pasi nuk jemi edhe aq mir nga gjendja ekonomike pasi un mbarova shkollen babi donte te me fejonte por un asniher skam pranuar sepse nuk dua te mar dike me shkuesi dua te mar dike qe e dua para 1 viti babi im u semur dhe morem vesh qe ka kancer ne stomak u mrz shum ne ate kohe ne fcb njoha nje djale qe kishte dy vjet qe jetonte jasht ne perendmin dhe punonte atje pasi folem un e them me bindje te plot qe u dashurova me te por ngaqe ai jetonte ne angli dhe babi ishte semur doja te plotesoja deshiren e tij te fejohesha u shkeputa nga ky djali i thash se nuk mundem tet pres pasi kam babin e semur dhe ai don qe tme fejoj ok tha nuk dua tet lendoj ty dhe per gati 3 muaj nuk folem fare babi filloi te behej me mir un kisha kerkesa per fejes por nuk mundesha me u fejuar sepse e doja akoma babi filloj duke me then ti ke mbetur ne der ste mer kush mrz shum pasi un jam vajza e tij duhet tme kuptoj jo te me fls ne kte menyr dhe nje dite prej ditesh nuk durova me dhe i bera ftes i trg vetem emrin dhe me tha pse me solle ftes per te folur pasi fole ne dark me tha a me don akoma apo me bere fts sa me kalu kohen me mua i thash qe e dua akoma dhe pse njer e lash se un e lash per familjen. Por pas sjelles se babit ndaj meje u pendova qe e lash tani jemi bashk dhe jam vertete e lumtur ni nat me kerkoi qe ti premtoj se do jem vetem e tija dhe un ai premtova kete gje se vrt e kam njohur ne fcb por e dua me shum se gjythcka ai me tha qe do gjej menyren dhe do me mar me vete por un kam shum frik se mbase nuk me mer edhe pse thot qe me do se nuk ka mem lon kur kam frik ta humbas ate person se nese un e humbas ate nuk mundem me jetu edhe nese i trg familjes kto as nuk do me kuptojn jam shum ne hall du te jem me ate dhe me mer fund cdo gje sepse un nuk mundem te duroj me gjendjen time kur babi me flet ne ate menyr mbase nk me kuptoni dot por nese dikush do ishte ne vendin tim do mendonte ndryshe cfar me sugjeroni te bej plz pa ofendime flm kush komenton ju lutem postojeni anonim!