Filloj me punu por ra ne burg per 4 vjet, Une tu u sill rrugve vetem me fmi per dore ne perendim! | Histori Të Jetës
4 vjet

Filloj me punu por ra ne burg per 4 vjet, Une tu u sill rrugve vetem me fmi per dore ne perendim!

Filloj me punu por ra ne burg per 4 vjet, Une tu u sill rrugve vetem me fmi per dore ne perendim! – Pershendetje histroi te jetes! Kam lexuar shum histori ketu dhe doja me shkrujt edhe une hallin tim. Jam nje vajze 26 vjeqe,jetoj ne Angli kam nje djal 5 vjeq jam me letra kam shpin time marr para mjaftushem per te jetuar rreth 700£ ne muaj marr ndihma nga shteti. Problemin e kam me burrin, qysh ne Shqiperi kemi pas probleme mes vetit ai nuk kupton aspak ban vetem per familjen e vet per mu as nje gja ska ba kurr, mthot rrespektoma mamin rrespektomi motrat e babin. Kur kam ardh ne angli para 5 vitesh as buk me hanger sme ka ble gjat shatzanis gjdo nat anderr buk kam pa veq me makarona mka lan me jetu sdisha kurgja as me shku ne shtet as kerkun kajsha gjdo nat ai dilke me shok me like tan diten ne shpi kur vike prej pune kur punojke najher, mthojke jam te shku ka shokt nja 2 or. Mrapa kur u rregjistrova e linda djalin kam nejt 2 jav ne spital kurr ska ardh mem pa mthojke jam i zanen tu punu me dr**. Ja nisi me punu me dr** e kapen ne burg nejti 4 vjet, une tu sill rrugve veten me fmi te vogel shkojsha te avokati 2 or ma taku, shkojsha me trena u stresosha lek nuk kisha 80£ ne jav kam pas marr vet me gjith djalin sme dilshin lekt per bileta sa te spitali sa te avokati, kam pas avokat te shtetit kurgja sme ka nimu krejt me forca te mija ja kam arrit mi marr letrat. Ai mthirrke prej burgit e mos mja hap telin niher mthojke ku** pse sma hap telin kur une isha aq e zane sa naper spitale e neper takime. Tash ka dal prej burgit ka ardh qe 1 vit jeton ne shpi teme, tinez shtetit e kam shti nshpi e po mban llafe per gjdo dit, ni lek kur e ban ne pun thot tja qoj nans babs vllait una ta rujt me lek te mija ktu. Ka 10 motra e 6 vllazen krejt ky muhohet mi rujt e mi nimu e mu e djalin na len mas dore gjithmone kurr sna ka desht mdoket me qet sjellje qe po ban. Qohet ne mengjes ja nis mem nimu naj pun ja nis tja ba veni koka m** pse jan dy pjata pa la, ti kshtu ti ashtu nxehet fill skupton kurgja, me ka stresu aq shum sa sja keni iden kam desht me lendu veten 3-4 her shka si kam ba vetes tu e demtu e kam shku ne spital prej qatyne demtimeve e ky prap qashtu. Tash e urrej syt sdu me ja pa po nuk me hiqet qafe, thot te baj kshtu e kshtu te kthej e perfiton se baba jem asht i marrshem e nuk ka qef me ba llafe nuk i thot kurgja kti as babs kti, veq mthojn asht marre mu nda tkeshin krejt mileti. E di qe keni mem than ndaju me ta por shum e veshtir me doket ndarja se ai nuk heq dor kurr prej meje ma nxiu jeten. Qka kishi ba ju me kan ne venin tem motra dhe vellezer?! Me falni se nashta kam shkrujt me gabime po se di qysh kam shkru aq e stresume sa jam. Ju lutem naj koment mem dhan fort, ju pershendes te gjitheve. Anonin ju lutem se mbajn hor me dit qe kam shku une.