Erdhi Cupa me Prinderit e vet e na thane "Majeni tash Cupen per Nuse se kjo ska vend ne shtepin ton"! | Histori Të Jetës
Cupa me Prinderit

Erdhi Cupa me Prinderit e vet e na thane “Majeni tash Cupen per Nuse se kjo ska vend ne shtepin ton”!

Erdhi Cupa me Prinderit e vet e na thane “Majeni tash Cupen per Nuse se kjo ska vend ne shtepin ton”! – Pershendetje Histori te Jetes. Dua te ndaj me ju nje breng qe po me shkaterron dita dites e nuk po i jap dot zjidhje. Do ju lutesha Anonim te isha. Jam mje Moter nje Vajz nje Grua qe nuk po jetoj e qet as njeren nga kto te trija. Para 13 vjetesh isha 20 vjece e martuar ate koh. Skisha shum nje vit. historija ime nis ne kte koh. Kam nje familje te madhe timen. Me plot motra e vllazen. po isha un e kam dhe nje vella me te vogel se veten dy vite. isha e jam teper e lidhur me te. Ne moshen 18 vjec ky flet me nje vajz 4-5 her dhe takohen nje her. Pastaj me tregon mua qe ta shihja si kallep si njeri si ish. U takuam u prezantuam. Kjo me thot i kam treguar mamit dhe ajo do tju njoh juve, se po nuk erdhet tani, ata me largojn nga kjo bote mua. I them vellajit. E do o vella cfar thot kjo kshu. se nuk jemi per kte pun sot te flasim me babin cfar thot dhe vajza thot un nuk kthehem ne shpi do vij me ju se me maltretojn. Me ka zbuluar mami qe un po flas me nje djal. E po mir thash un te shuajm zjarret. Po vi te them se vellaji im nuk esht nis per tallje. Po te njihem me mir. Vete aty cte shoh. E ter familja ne nje dhom si gosti po prisnin mikun. Me xhaja me gjysher me prinder. E ema sah me tha Erdhe ta marresh tani se cupa jon nuk ka vend tek ne. I them Do vin prinderit te kerkojn doren e cupes jo un. un nuk jam per kto pun. Dhe Djali 18 vjec esht vajza juaj 16 .te njihen me mir. skan ste njihen kan folur 5 her bashk. i kam degjuar afer nje muaj kte muhabet. thonte ema. epo dola nga ajo shpi vete te plaku ti tregoj ngjarjen. Me thot nuk kemi djal ta fejojm se cfar thot sot nuk thot neser, te presim te rriten. Te nesermen vjen ne shpi cupa me prinderit majeni ju rruajt zoti se kjo ska vend ne shtepin ton me kafet jan pir qe dhendri me vajzen tende dhe ne pranuam. Mer Babi djalin thot ku je hajde se te ka arth nusja shtepi. Po un vec sa kam folur 5 her thot djali nu kam konsumuar mardhenje me te. po vij. Ata ikin len vajzen aty vjen djali cte benim. Babi thot nuk nxirret nje femij jasht se ato qenkan familje te digjeneruar. e pranojm nusen shkon bukur ben nje femij mas nje viti vdes Babaji ngelet mami dhe ky si i vogel qe ish gjithmon prindrit paten shpre deshiren ne do rrim me te voglin. dhe cpasuri paten ati ja lan. fillua debatet jo nusja thonte ti do nenen me shum. jo nena thonte ti nuk do nenen. Vellaji vec degjonte e nuk fliste. mami akoheh tek te gjith ne per problemet e shpis. nusja nuk duronte merte rrobat dhe skonte tek familje saj. dhe kto te tjeret me kunderviheshin mua me thonin esht nusja jote ajo. Ti jepi rrugzjidhje. dhe vellait i thonin mbaj nenen ti se gra gjen plot. Famila e nuses thonin te mbajm ne ty moj. Po lerja femijet se jan dy tani atyre dhe sot e 13 vjet po te njejta debate. Ik hec nusja. Plaka flet me te gjith po si gjith njeri hall. Te tjeret po kte lloj fjale e nuk ndihmojn fare. Kur ka nje zgjidhje shum bukur ta marin plaken ata. Dhe un po me han ndergjegja nga mbrenda the tem si vajz ti mama ke dhe femijet e tjer mund te vish e tek ne. Jo se me ate jam lidh un. dhe them si moter. O vella lere plaken se plaka do qaj nje dit do pushoj po ruaj femijet se nuk te behet mama njeri per femijet e tuaj.me thot ajo po deshi te rrij. un mamin nuk e lej se esht plak. dhe them si kunat. nuse kthehu ruaj femijet se ajo esht familja jote.mbaj femijet. ajo thot aji do ma shum nenen se mua. dhe un dua qetesin time. dhe vedhezrit shohin telenovel dhe thon gjithmon esht nusja jote ajo. Ti jepi zjidhje se po na vuan nena ne. Dhe ju betohem gjithmon mendoj si ja mohova vellajit lumturin. si ta bej vellajin te lumtur. kam kaluar nje stres per veten. sa po shkaterroj dhe jeten time. jam 15 vjet martuar dhe nuk bej femij prjes stesit kudo do qe vete me thon ti mban stres. nuk po mendoj per veten e burrin qe kam e hallin qe mka ra. Por po mendoj vellaun qe e ka ndertuar familjen dhe po e shkaterro. Dhe un nuk po di ti jap zjidhje se me duket vetja fajtore per kte veprim qe bera te shihja ate vajz. dhe po lendoj ter njerzit e mij te dashur. si maman si vellan qe kur nuk me ka prek e degjuar nga zoja tij as nje fjal te keqe. E neser femijet e vllaut qe do me thon. Oj hall po nuk pati i rrug zjidhje dhe per ne. Dhe mendoj nej her qe zoti me ka denuar per femij qe nuk po mjep. se un prisha ter lumturin e familjes. Po te jet ky problem do me ndihmonte nje kshill shum nga ju se po shkaterroj veten nga ter kto mendime kaq vite. Po harroj te jetoj per veten. uroj te jeni te gjith mir.