fbpx

Erdhen prinderit e mij per me pi qaj, ja nisen mu perla mes vete edhe burrit tem i than mut..


Erdhen prinderit e mij per me pi qaj, ja nisen mu perla mes vete edhe burrit tem i than mut.. – Pershendtje anonym ju lutem.. un jetoj ne perndim, kam kaluar me burrin tim 8 vite isha shum e re kur e takova, aj ishte ne ks une jasht, kur errdhi koha ne dy te behemi bashk, mendoja qe do ta kaloja pa asni dhimbje, e kisha afer vetes, por jo 2 muaj i kaluam mir bashk, tasht si kalojm sebep familijes time, mami im nuk e do hiq burrin tim, ni dit ndodhi nje tmerr ne banesen time, burri im thoshte o sa me ka mor malli per nje kaffe te kosoves, motra ime ja kthej a nuk te mjafton gruja jote dhe fmija i jot, ajo ja nisi me tepru kurse burri im tha jojo ti po me keqkupton, ti e ki familien ketu kurse une jo, me ni on esht shum bukur ketu me ni on jo se e ndjen merzien per vendin tend, ajo ja niste te thoshte ti smundesh te shkosh me pare te motres time, etj etj aj u nervozua dhe i tha ti mundesh me mbyll gojen dhe mos te intreson puna ime edhe gruas time, mua motra jote me ka mor me qef edhe e dinte qe do te jetonim bashk une si kam ber hala ni vit dhe esht shum zor per mua me gjet pun ketu, ajo ja niste te shante e te shante i thoshte qa ishte ma e keqja dhe ne fund i tha do te vim te qesum si qen perjasht, ne at nat errdhen edhe prindrit emi ne banesen tim, babi im e shtyni burrin tim dhe mami edhe motra i bertitshin i thojshin mut me falni per shpreje, ky u nervozua shum qe e shtynen ashtu dhe ja niste te rroket me ta dhe i thoshte mamit tim dilni jasht ju lutem se na e kem ni femi ktu tu fjet, motra ime e thirri policien dojshin me perzon pi vendit mami im me t hoshte nese nuk vjen ti me neve, ti mo nuk je qika ime, une isha aq e thyne isha ne mes dy zajrrmev, burri im normal u sillte shum mir me mua dhe me lejojke sa e qe dojsha me shku te familia ime, por nuk e di pse kurr su pajtu familia ime qe une jom me burrin tim, pas ketyre problemv mami im me qon sms me thot une se kam kry hala punnen time me ty na do te ja bojna diqysh po sedi qysh deri sa te shkon gjyshja kosov, une nuk dua ti te jesh me ni mut si ky, ja nisa te qaj te qaj pse ajo me thoshte keshtu kur e di se une e qoj mir me burrin tim pse nuk don kurr te me shinte te knaqur, gjithmon u perzi keshtu dhe gjithmon ka fol keq per to sa her jom kon me nejt, sdi qa dot bej e kam mama spo di qysh me ja kthy une jom shum njeri me repsket ndaj tyve dhe gjithmon si kam ndalur te vin te une pse e bjen keto qa dot bej jam shum ne deprisjon dhe kur vjen me nejt me thot mos ja le kerrin do te vish me kerr vet te une sdo te ja losh ati esht kerri yt ti e ki bler e jo aj, gjithmon kur vjen aty fol fjal okolla perburrin tim edhe nuk flasin bashk edhe flet okolla shum keq, burri im thot do te qmendem nga kjo, pe me bejn aq te keq qe edhe fmija yn mos te shkoj mo te ta dej sa te mbushen pak mend, une kurr ty smundem te ndaloj te shkosh te familija jote, po vajza jo niher me shku aty, nuk i kan sjelljet e mira, keshtu.nuk di qa dopt bej gjdo nat po qaj nga ky tmerr, do nje her sdua as me ja qel telefonin se veq fol tu bertit tu sha per burrin tim, ni dit me tha jom penduar qe te kam rritur ty 23 vjet… kjo me dhemb shum une kurgjdo keq si kam ber jam me ni burr qe e dua dhe me repsketon une nuk mund ta le ato vetem se ajo me thot….

';