Edhe pse e kam diqka te familjes nuk po mundem ta harroj, e dua shume por nuk me le... | Histori Të Jetës

Edhe pse e kam diqka te familjes nuk po mundem ta harroj, e dua shume por nuk me le…

Edhe pse e kam diqka te familjes nuk po mundem ta harroj, e dua shume por nuk me le… – Anonym ju lutem jam nje vajz 21 vjeqare desha ta ndaj nje histori qe mua me ben te vuaj dhe nuk di se si te vazhdoj te jetoj un ne shkoll fillore kam njeftuar nje djal me te cilin isha 4vite bashk por mbas 2 vite kuptuam qe jemi diqka ne familje qe jemi te afert dhe u desh ti ndrpresim kontaktet por nuk shkoj nje jav fillum se nuk mundshmi te ndahemi vazhduam edhe dy vite tj un erdha te jetoj jasht vendit dhe u mundova ta harroj mandej e fejova po kur u fejova un ish idashuri mu lajmrua dhe un ithash qe mos te mkontaktoj me se nuk mundem qe ti vazjdoj kontaktet me te se jam e fejuar dhe prap mas nje viti fejes nje dit ai mu lajmrua dhe filluam te shkrujm per koh tona qe kishim kaluar dhe vazhduam te mbesim shok por ne biseden qe bheshim nuk ishte lloj shoqeri aty kishte edhe dashuri ne fjalt e atyna dhe te mijat kur filloja te shkruaj me te kisha flutra ne bark kejt trupi mu ftohje dhe ishte nje ndjenj e vecant dhe e pyeta se a ka gjetur nje vajz tj dhe me tregoj qe po esht ne lidhje me nje vajz po qe nuk edo edhe ajo jetonte ne perendim u munduam qe ti ndrpresim kontaktet shum her qe ta harrojm njeni tj por nuk po mundemi sepse shume e kemi desht njani tjetrin ama e di qe edhe nuk kena mundesi kurr te jemi bashk sidomos qe jemi te familjes. Nuk ka shanca, nuk na lejojn familjart edhe na maspari e dijm qe na del fmija i smut por dashuria po te kaplojke, po te shurdhojke e po tqorrojke… me gjithsesi un spo mundem jam demoralizu nga jeta nuk po mundem ta du te fejuarin tim sa her qe foli me ish te dashurin si shok por ne bised vje nje lloj xhelozije nga dy anet aj don qe ne te jemi bashk dhe te ikim nga te gjith por un nuk pranoj se sdua te ndahem nga i fejumi im dua qe ta vazhdoj jeten me te dhe me ish te dashurin ti ndrpes kontaktet por me shtin diqka qe gjith te mendoj ne te me kthen ne kujtimet e mparshme edhe gjithmone mendoj se ma e lumtur jom kan ne kohen me kusheririn tem e jo me tfejumin tani sepse ky nuk me ben te ndjehem mire as kurgjo, veq hajt qashtu lidhje… nuk di sit ja bej ju lutem me ndihmoni edhe pse e di qe jam gabim se jemi diqka te familjes edhe duhet me qene besnike ndaj tfejumit po nuk e di shpirti me thot ndryshe e mendja ndryshe, te lutem me ndihmoni…….