E vetmja zgjidhje mka met osht mi than Babes qe "Une e di qe ti shkon mas kur****", bile mu mos me ma prish jeten! | Histori Të Jetës

E vetmja zgjidhje

E vetmja zgjidhje mka met osht mi than Babes qe “Une e di qe ti shkon mas kur****”, bile mu mos me ma prish jeten!

E vetmja zgjidhje mka met osht mi than Babes qe “Une e di qe ti shkon mas kur****”, bile mu mos me ma prish jeten! – Përshëndetje të gjithëve! Jam një vajzë 20 vjeçare jetoj me një qytez të vogël nē Kosovë por që familja ime njihen me “emër” pra babai im është i pasur. Historia ime fillon kur isha 15 vjeçare u lidha me një djalë të gjeneratès i cili qysh prej klasès parë ka pas simpati tek unë… Pra prej fëmij ai më ka dasht shumë. Jemi lidhur shum të ri (fëmij) por i kemi kalu shumë vite dhe i kemi bë 5 vite lidhje. Ai djali kujdeset shumë për mu gjith kur foli mkqyr ndrita tsyve me 1 fjal shkrihet pas meje. Familja vet mrespektojnë shum mu edhe më dojnë. Problemi është qè unè nuk po kam mundësi ta qes familjarisht lidhjen se familja ime është kundër kësaj lidhje . Babai im kur ka marŕë vesh para disa vitev që jam e lidht shumë ashpër u sjell me mue bile mka pas mbyll ndhom 3 muj pa telefon pa kurgjo. Ma bajke ai sosht për ty “ai m*t nb*th ska “familja vet sbajn , ti je tu kry shkoll ai sen nfakt ai do me mar lejen e kamionit me punu shofer me 1 firm ,e qka mos folke se ky shum ja man vetit nalt… Unë e njoh familjen e atij djalit edhe beso qe shumë modest janë edhe kanë harmoni me njëri-tjetrin. Unë e vazhdova mas 3 muje prap lidhjen ai mka prit po ja kallzova atij qysh o puna dhe ai tha pajtona me kejt veq mu kan me ty pra ai tha që kur tvje koha të iki ska lidhje nëse sbajm dasëm . Ama problemi është që unē gjith kur shkoj ndasma kaj kur tshoh qika me vello tbardh nuk i xhelozoj ama merzitna qe se kam qet fat mu vesh edhe un. E vrej qe ka qef edhe ai me ba dasëm mu martu na me dasëm po sma shpreh se e din qè mërzitna. Nuk po di çka me ba mja mush mendjen me ma aprovu lidhjen familja jeme amo kaq tvendost janë për jo sa që babi jem mthojke “jam ngjendje me hi nburg e sju la” marre me nij qyteti çika jem ku u “futu”. E vetmja zgjidhje mka met me debatu me babën tem edhe mi than qe un e di qe ti shkon mas kur**** tmuzikes bile qata që e du un nuk um lëndon . Më jepni një sugjerim ju lutem