E thirren Babin ne tel e i than "Nuk e dojm qiken tane per Nuse se njerzt gjithqka po folin per te"! | Histori Të Jetës

Nuk e dojm

E thirren Babin ne tel e i than “Nuk e dojm qiken tane per Nuse se njerzt gjithqka po folin per te”!

E thirren Babin ne tel e i than “Nuk e dojm qiken tane per Nuse se njerzt gjithqka po folin per te”! – Mirmrama per gjithe jam anonime jom nje vajz 23 vjeqare. Ju lutem me postu kito sa ma shpejt qe esht e mundur jom nje vajz 23 vjeqare para 2 viteve ma kan gjet me msit aj djali jetojke ne kosove dhe une jetoj ne Kosove qendrova bashk afer 1 ore jena kon te gatshem edhe mu feju me ta shkonte gjithqka familja e ti me donin shum dhe un mendoja qe jan njerz tmir si fliste per at djali i qojke te ret e bardha po edhe at kur kisht vet per familje te tem i kisht gjo te ret e bardha kur nje dit nje shum i afer i imi kishte fole qka esht e ma keq per mu ati djalit dhe aj djal ju ka tregu prinderve te vet. Dhe ma thirr pas 1 ore babin tem i than nuk e lo djalin tem me o feju me qike ton se njerzt gjithqka po folin per qik tane, po pas nje kohe e thirr babin tem aj msit e baba e at tina djalit i than kam ni muhabet me ty jena shum pishmon se nuk e kena marr qiken ton per nuse te djalit ton babi fill i kisht thon jo nuk ka qike per djal te tonin. Po edhe une jom e pajtimi me u feju me at djal me gjithe shpirte e dua po familja jema kam permend babit njeher po mka than harroje mos mbaj shpresa kot edhe une i shkruva ati djalit i thashe se une nuk heku dor i kam tregon qe don me kan me ty Une ndjenja enda dishka per to dhe Kurr se kam harruar. Po aj nuk em ka shkru hala hiq. Para do dite mkan ardh do msit nshpi do familjar mas familjari na kallzun qe aj djali po jetojke ngjermani po punojke po problemi ish qe ish kan i martum 2 vjet edhe e kish 2 qika ata na kallzun historin e djalit pse u nda e qysh u nda po me hiq sju besova se njeri per veti e ndreq qysh tka qef vet e tu i menu qito sene e pash qe smuj mi besue familja po mthojn martohu se nuk je as e para as e mrama po un qysh mu martu un po tutna shum me u martu me qit person tu i menu qito sene po familja mu ka tek shum me u martu kisha pas deshir me mtregu se qka kishit ba ne ven temin edhe qysh me ja hek bindjen familjes qe spo du mu martu me qat person. Qka mendoni ju? Si kishi vepru?!