fbpx

E rrita femijen per 16 vite, tani eshte rikthyer Nana e tij biologjike dhe une jam mbet askund…


E rrita femijen per 16 vite, tani eshte rikthyer Nana e tij biologjike dhe une jam mbet askund… historia e jetes. Nese ka mundesi te postohet anonim. E kam nje dert te madh dhe sdi qysh mu ballafaqu me ta. Po filloj me tregu qka, tek dhe qfar personi jam. Une jam nje grua 50 vjeqare qe punoj si gazetare dhe burri me punon si shofer. Kemi nje jete te mire, jemi te martuar qe 22 vite. I vetmi problem eshte puna e vajzes tem. E Kemi nje vajze, ajo 16 vjeqe tasht i mbush. Historia jem osht kogja e ran. Une edhe burri kemi pas shume probleme per femi. Kemi provu shume sene, vitamina, terapia, uj, kokrra etj etj. Nuk mbetsha shtatzan ne asnje menyr, shkum te mjeku nshkup para 18 vite dhe na ka than se burri eshte steril. U pajtova me fatin qe une kurr titullin nane skom me mujt me pas. Mbas dy vjete prej takimit tmjekut, ish ni dite e zakonshme e pranveres tu ba gati me shku npune une dalsha me gjujt berllogun dhe pe nij nje za tbebes dhe vike prej kontijerit. U tmerrova kur e pash nje beb e pshtjellt me nje leter me emrin tem te caktume tu shkru, te kam percjell ky femi te takon ty jo mua. E thirra burrin i tregova tha merre dhe lajmero rastin ne polici. Shkova ne spital me kqyr nqofse beba eshte mire dhe e thirra policin dhe lajmerova rastin. Sa here e kapke mjeku ndor qiken plaske tu kajt, kur e marsha ndore une u qetsojke dhe e ndjeva nje moment aq shume dashuri ndaj saj sa qe i thash policit menjeher du me adaptu, pa fol hiq me burrin. Isha e bindt qe edhe burri pajtohet me mendimin tem, na veq e ditem qe smundem me bo femi dhe isha i sigurt qe nuk e refuzon kete femi aq e embel. Kur erdha ne shpi ja vendosa emrin, e lajta, e qita ne krevat me flejt dhe e ushqeva. Nder kohe u rrit qika dhe une kurr nuk i kam tregu se nuk eshte e jemja. Sa here mka lyp qika foto shtatzan e kam ndrru temen se nuk kam. I ka mbush 16 vite tasht dhe ju ka rikthy nana biologjike se don me mbajt kontakt me dit a eshte mire. Une jom ka du me lujt, une e rrita, e mbajta e deshta dhe u thy nana e vet me pyetje ku e kam qiken! Une per pos dashuri nuk i kam ba kurr dem qikes tem, problemi ketu eshte qe vajzes hala skom mujt me pru veten mi kallzu historin e vet qysh e kam gjet. Po tutna qysh ka me reagu, spo di a ma kthen shpinen tasht qe u rishfaq nana e vet biologjike. Tlutem me trego qysh mi tregu vajzes para se mi dal nana vet perpara e mi tregu para meje se ajo eshte bota jone dhe nuk e di qysh me ja bo. Tlutna me trego qka kishit ba ju? Nashta e kam zgjat pak po spata qare pa ju tregu.

';