E mashtroj vellaun dhe na erdhi ne shtepi, na shkatrroj familjen, femijen s'na lejon afer dhe...! | Histori Të Jetës
sakrific por ia dola

E mashtroj vellaun dhe na erdhi ne shtepi, na shkatrroj familjen, femijen s’na lejon afer dhe…!

E mashtroj vellaun dhe na erdhi ne shtepi, na shkatrroj familjen, femijen s’na lejon afer dhe…! – Pershendetje redaksi e nderume,kisha deshir me postu ket problem timin ketu,jam nje femer e ndame dhe jetoj vetèm ne shtepi te baba skam femi ,punoj elhamdulilah,mirpo ende fati jetès nuk me ka buzeqeshur,un ndava nga ish buri per arsye se aj kish pas tjeter dhe nuk interesojke asgje per mua ,as me mbajt si grua bash per asgje u mundova dhe u shkatrova ,kalova momente me trishtuese ne jet ,besoni vetem un dhe zoti ,mu ka lodh shpyrti aq shum sa nuk edi edhe vet nga tja filloj,kjo bot paska qen tmer per mau ,ok tash na ka ardh një ne shtëpi eka ba krejt shpin hallakam njeri vella uka martu me nje rrugace za besoni ne zot edhe la***e edhe cka don ban ajo si e ban nje shtepi budall nuk edi ,as nuk ja nin per shpi flen tan diten rri tan naten tel ,krejt pasuria i takon asaj ,kurr jam nda nga ish burri nje shoqe me pat dergu te nje hoxh se nuk isha mir,edhe aj me tha se me ket ski jet ,kty i interesojn vetem parat,femrat edhe dr**a alk***i,edhe ashtu ishte ne te vertet ,mos e zgati shum se vet ish burri im ika tregu kto ngjarje se me cka eka kalu jeten e vet,nejse filloj per ne shtepi ton me tregu edhe i qellonte shum gjera,me tregoj se dikush do hin ne shpin tuaj dhe shpija huaj do shkatrohet ,ky ne fillim kurr kalonte me te asnjher nuk thojke se do martohem me ket la**re se kish qen martume dy herr ,mirpo ajo ka ba aq shum magjija cka kty ja ka humb vullnetin per jet as nuk punon as nuk respekton eka largu nga krejt shoqria,familja tash ban si do vet ,han buk ilen krejt ashtu siq jan ,as nuk i hek pi tavoline gjith diten manikir pedikir,edhe ka vec nje djal vogel me vellaun ton dhe thot nuk baj ma shum femi se ky nuk punon do jetoj me kta sa te shkon dhe nese nuk ndryshon do e la ne fund ,ika tregu nenes se bab nuk kemi ,edhe ajo punon me nje firm vogel mirpo edhe nanes ja mer te gjith penzionin ,aq shum probleme na kan ardh permbi kok si ka ardh kjo ma**upe sa mendja sja mer ,paramendo edhe fmijen e vet eka largu shum nga ne ,nuk e len me u afru as me nan as me motra 5 hallat ,e me shum e len te nana vet ,si me prish magjijat e ksaj deri kurr do vazhdon ky tmer ne at shtepi,besoni zot nana ishte njeher gjithmon nga ana ime tash edhe at eka ftoh ,un asnjher skam qen e nvarur nga ato mirpo ndojnjeher e lodhur nga puna kerkoj mos ka mbet dicka jemek apo buk ,se mendoj se edhe une kam hise ne at shtepi me gjithse mua me kan mba shum padrejtsi edhe hakun e niqahit cka kam dal nga ish burri nuk ma kan dhan mue ekan mar edhe ekan majt vet ,ma keq se ma mir nuk uba per mua ,i njderi babi im nuk jeton ma mirpo asnjeher nuk ja baj hallall se mua nuk me la asgje un tash sen dal edhe njher me u martu se nuk muj ma shum me u shkatru ,dhimbje mbi dhimbje kam shum stres frigohem edhe n e gjum kurr flej se me kan lan vetem ,a do ket naj herr dit bardh per mua a do ket nje dit gezimi ne ket bot apo do fitojn vetem magjistaret ,a do merr hak allahu i madh mbi kta njerz cka me shkaktuan dhimbje e lot ,ju kisha lut te gjithve me ba dua me shpetu nga kjo e mallkuar cka na shkatroj totalisht te gjitheve.