fbpx

E kom tradhtu burrin tim me shokun e tij te ngusht kur ka qene ne burg, e ka kuptu dhe po me thot se do te…


E kom tradhtu burrin tim me shokun e tij te ngusht kur ka qene ne burg, e ka kuptu dhe po me thot se do te… – Anonim tlutna. Prsh per krejt ju nashta pak e zgas po ishalla ma bani hallall per kohen qe po ja u mar. Dashta me ja u tregu historin edhe me mar ni kshill prej juve se jam shum siklet sdi ma as qka me ba ndihmomni ju lutem sikur tishit ven tem qka kishit ba. Jam kan ne nje lidhje me nje djal qe shum vjet po para disa viteve aj ra nburg edhe un qat koh kam ba shum sene tkqia i ka kuptu krejt tradhtit me shok tvet e shum sene mas shpines edhe mka than qe kur del prej burgi ka me mi kthy krejt dmth mka lan. Po un masnej jam ba pishman e kam dasht shum edhe fillova me thir prap mi shkru edhe pse shum vshtir u kan se aj asht shum i vshtir edhe nihet si mangupi ma i madh nket qytet ku jetojm, aj ni koh tgat su kan me askan lidhje po dikur e kuptova nga shoqeria se ish tu i pelqy ni qik ajo ish kan e martume ma hert e kam njoft edhe un mka ra me nejt me to permes ni shoqes ma heret nejse edhe ky mtha qe mos me thir ma mos mi pengu njet menova qe veq fjal i ka po ni nat ndodhi ni tragjedi shum e madhe qytet ton degjova qe ky ish kan tu rre me dikan per qat “femnen” ama ata nuk ishin nlidhje po ky bajke qmendurina qaty fillova me besu qe aj nime mpaska harru mu nejse kaloj ni koh un i shkrujsha nonstop edhe u banem prap bashk tash edhe jemi martu po problemi asht se shum keq po kaloj bre o zot gjdo her mka ndodh qe ja kam nzan fotot e asaj femnes at koh telefon ala ni nat e kam pa ish kan tu e kqyr foton e sajna e tu ja afru ftyren e shum sene as nuk vjen ne shpi flen me ni ven tjeter qe e ka un jetoj me vjehrri veq ata jan shum tmir teper mdojn edhe mkan than ky sguxon met lan sa jem na gjall aj nuk me ren a diqka mirpo un pe di qe osht i dashurun shum te ajo edhe pse ajo nfakt sja fut hiq ktij po ky as spe len mu martu ato edhe pi ban shum probleme kur po del ajo un i di krejt dmth na i dim krejt vjehria un e krejt veni un sdi ma qka me ba a jetohet kshtu ky as fmi spranon me ba me mu un pe ndjej qe ilaqi ktij osht veq ajo. Po du me fol me at femer po nuk e di as qka mi thon as sdi sen po veq kam nevoj me dit ku jam ku sjam qka me vepru ajo nfillim kur e ka mar vesh qe jemi martu dmth ky i ka kallxu ajo prej ateher ma ska pranu me fol me kto i ka than kqyre ato shpi qe e ki tash un ja kom nxan krejt senet ajo ju ka largu po un prap e kam ni tut e sguxoj as mi than burrit tem se veq ma ban mshele gojen se ski drejt me fol sen ti per ket pun tkom than krejt kthehen ket dynja. Qka kishit ba ju ven tem a me nejt me duru me ba fmi me zor diqysh apo me u largu po inati spom len me ja lan asaj tjetres mas sa viteve po edhe qeshtu sun po duroj ma jemi kan neper hoxhallar me ja ftof at femnen dmth per qellime tmira jo tkqiaa ata sjan bashk na e dim po ky vun per at qik qka mkishit than me ba ket rast?

';