E kam nje te keqe sepse kthena kollaj, ku me dit qka mu idhnu prap ju qeshna i mar me tmir! | Histori Të Jetës

kthena kollaj

E kam nje te keqe sepse kthena kollaj, ku me dit qka mu idhnu prap ju qeshna i mar me tmir!

E kam nje te keqe sepse kthena kollaj, ku me dit qka mu idhnu prap ju qeshna i mar me tmir! – Pershendetje ju lutemi Anonim. Pershendetje te gjith komentuesve dhe ju falemnderit per kshillat. Historia e jetes time esht kshtu! Ne moshen 18 vjeqare te afermit me njoftuan me nje djal dhe u pelqyem dhe u fejuam. Pas nje muaji fejumi besomni se u be shum gjeloz gjdo nat u grindeshemi gjelozonte palidhje sme lejke me nenen te shkoj askund dhe gjithmone qaja dhe e mirsha me te mir qe te ndryshonte por kurr nuk ndryshoj. Pas dy vite u martuam dhe pastaj mendoja qe do te ndryshon aj u be edhe ma keq se qe ishte sme linte te dal askund vetem mbrenda dhe me rrifte per kurgja dilke per veti un vetem qaja. Pas nje kohe filloi edhe vjehrri te nderhyn ne jeten time te le fol fjal te renda vjehrra per punet e shtepis gjithmone kishte kritika edhe pse un gjitha i beja edhe fund sma dike askush. Tani burri esht ndryshuar nuk gjelozon e falenderoj allahun per ket gje por problemi esht qe vjehrra me rendon shum me fjal nontop ka qef me mbet fjala e saj ddhe nese e ka keq shtyhet me fjal po ashtu per punet e shtepis teper komandon shpesh her qaj them o zote kur esht boll. Nje her burri vjehrri tash vjehrra por un vet e kam nje te keqe sepse kthena kollaj ku me dit qka mu idhnu prap ju qeshna i mar me tmir i respektoj e kshtu si nje nuse krejt me buk me tesha me djal qe e kom 6 muj me kejt qka i ka shpija i boj vet edhe sma din. Besomni kom nis me ra depresione menoj veq negative gjith thom a ka zote per mu dy kunatat e mia veq rrin kurr sma ngjesin doren per kurgjo veq qka bajn pa fshi jam lodh spo muj ma dua nje kshill qe si te behem e fort ge mos ma nin per kurgjaa nimomni ju lutem shpirtnisht sepse po vuaj shum vjehrri ma meson burrin keq besa vjehrri me ka qellu shplak per kurgja se di u ba boll vjehrra u ba si me kan kja komandant se di bre spo muj me duru ma kerkon per dit njejt maro buk kryj pun tan diten fshi laj qoje tavolinen e bukes laj ent banjot djalin edhe krejt antart e shtepis vet me ka humbur vullneti ma spo kam nerva as djalin me kqyr as me ni tu fol kerkon flm ishalla mkeni kuptu e ishalla ju shperblen allahu gjith ata qe mundohen per tmir kaloni mire spo e sgjas me shum se nuk e kry deri mengjess vuajtjet e mia.