E kam godit nje djal me vetur tani nuk me hiqet qafe, i kam treguar se jam e martuar por ai... | Histori Të Jetës

E kam godit nje djal me vetur tani nuk me hiqet qafe, i kam treguar se jam e martuar por ai…

E kam godit nje djal me vetur tani nuk me hiqet qafe, i kam treguar se jam e martuar por ai… – Përshendetje, Ju lutem anonim. Si gjithe te tjeter vendosa dhe une ta ndaj historin time. Jam nje nene e 2 femijeve si drita, e lindur dhe e rritur ne gurbet. Me burrin e kaloj shume mire dhe ndonjher them me veten time zdi a ka kush qe e kalon ma mir. Para 2 viteve kam qen ne shitore, mbas fillova te vozitja u habita per pak sekondave ne vetur nuk e di as si ndodhi e godita nje djal ne moshen time rreth 27 vjete. U lendua kogja mir, i fola ne gju te huaj qe te ja therras ndimen e shpejt por nuk deshirojke. Kujna i kish shkuar mendja qe ky djal eshte shqiptar, nuk e folke gjuhen e huaj aspak dhe i fola shqip qe ta therras nje mjek por kembguli dhe nuk dojke asesi. E vazhdova rrugen time. Pas 5 muaj me erdh nje SMS ne fb ai person ish ai djal qe e pata lenduar me vetur. Me tha qe dojke vetem te me falenderoj qe ate dit u brengosa per te. Fjal pas fjale i tregova qe jam e martuar dhe kam femije, i erdh shume mire qe e kisha nje familje aq te mir. Por shkoj nje koh dhe vazhdimisht meshkrujke, i thash me veten time qe skam besuar kurre qe nje djal shqiptar qe mundet njeri ta ket shok te ngusht. Edhe Pse ka jetuar ne kete qytet live nuk e kam takuar kurre, vetem ne tlf si shok e shoqe ashtu mendoja. Por shkuan do muaj dhe mu dok si e teperm kur vazhdimish me therret ne tlf. Vendosa ti them qe me nuk dua kontakte se ta merr vesh burri nuk besoj qe do i vjen mir. Ne ato momente ndryshoj 360 shkall, u qart, me beri ku** dhe shume qka dhe qe do ma shkatrronte jeten. Vendosa ne fund ta bllokoja , koh ka pasur sa te duash mbasi me nuk fliste me mua. Dhe ne fund ja arriti ta gjente burrin tim ne rrjeta sociale. E kishe kontaktuar ate dhe i kishe then qe une me gruan tende kam pasur lidhje per plot 5 vite dhe qe ka pasur mardhenie me mua, shkurt e kishte genjyer qkamos. Asgje nuk ishin te verteta at njeri per pos kur e kam goditur me vetur e kam pa me jo. Burrit Tim i kishte treguar se jetonte pa letra ketu ne kete vend dhe vendosa ta kontaktoj policin qe te me lente te qet me familjen time, por sipas policve ky rast nuk ishte kritike dhe mA shume nuk pata Qka te bej. Burri me beson qe jeton me mua por po tutna qe mA ka marr inati dhe qe nuk me don dhe qe nuk ka Besim me ne mua, kjo po me vret shume. Nuk e di Pse ai njeri mA ben kete kur e din qe kam familje, nese me ka dasht nuk osht duft te me flas dhe te largohet, une jam rritur ne mergim dhe kam Mendoft qe e kam vetem shok qe mundesh ti tregosh gjithqka por jo ai nuk po ka te ndalur, ja ka filluar dhe prind e mi te mi therret mbasi une krejt familjen e kam ktu. Nuk di qfar te bej qe ta largoj nga Jeta ime qe ta hek qafe, kisha pasur deshir te me tregoni nese dikush ka naj kshill qe ta heq qafe nuk po di Qka te bej. Edhe ai nuk e di qfar njeri ish te mos kuptoj kur ti thot dikush te me ler te qet. Si kan than tek ne bonu shpirt mir me dikan dhe ja ta kthen me te keq.