fbpx

E kam gjet nje qe ben magji dhe me ka garantu qe per 24 ore ma bjen burrin ne shtepi, po du me m'mar edhe mu ne gurbet ose te...

E kam gjet nje qe ben magji dhe me ka garantu qe per 24 ore ma bjen burrin ne shtepi, po du me m’mar edhe mu ne gurbet ose te…


E kam gjet nje qe ben magji dhe me ka garantu qe per 24 ore ma bjen burrin ne shtepi, po du me m’mar edhe mu ne gurbet ose te… -Pershendetje nese mujni me postu.Ju lutem lexuesve ndimomni jom shum keq, jom ra depresion sa spo di qa tboj? Historia ime eshte lidhje me dashnin jom njoftu vet me ni djal jena pelqy u fejum, por fejes skem mujt mu taku shum se kem jetu shum larg . Jem taku nja 4 her vetem mrenda viti, edhe kur u takum erdhi nfamilje tem rastesisht vllavi jem jaka mar telin tu kshyr diqka foto ka pae foto kuka shenu me vajza edhe ika bo screenshot edhe eka registru te dua vetem ty.Nese vllavi kabo kishe spo shof sen edhe ai iki ne shtepi, pastaj mua me tregoi une u habita sbesojsha ithash te fejumit qe vllavi ika pa fotot qaki shkru po nuk tka thon, ai bojke be jo kshtu jo ashtu jo skum shkru me kerkon e ndryshojke temen, erdhi puna deri te ndarja po prap nuk mujta mu nda pasi shum e kom dasht teper. Edhe iu pika veq mu martu mo se skom durim me prit mo ndaras, kaloi nje kohe e skurter u martum amo diqysh pi fillim u sill si i ftoft ndaj meje nuk um shpreh shum.dashni’ ndoshta kshtu tipin eka a sdi,edhe gjith kur perlahum ma bon ty mshtine merum merum ma shpejt po martomu, kaloi pak koh mbeta shtatzan linda nje djale, ishim shum te lumtur por nga nevoja doli ne gurbet me viz pune,une spo muj me jetu vet du mu trenu kom frig se me tradhton, gjithmon kom mendime tkqija, mendime negative asnjeher smendoj pozitiv, ka kalu nje vit dhe skom durim.mo qdo nat perlamu ska nat qe sperlamu ithom ose eja nshpi ose merum, tona perlamu sfolum me diit , e kum gjet nje qe ben magji, edhe mka garantu qe per 24 tabi burrin nshpi edhe ka met dasht veq ty edhe skeni mu nda kurr,krejt qka desha me dit nga lexusit se a jom tubo gjyna qe jom tubo magji per me kthy burrin nga gurbeti me ardh te une se skom zgjidhje tjeter veq mu lendu se shum kom perjetu depresion dhimbje e vetme, apo talo vet kur t kthehet nga gurbeti se skom durim me prit edhe 5 vjet dej sat bona bashk sat shkoj edhe une, qka tboooj ju luttna gjith atyre qe e lexojn historine time tme keshillojn se a asht gjyna ta kthej burrin te une me magji se sjom tu dit as vet qajom tubo se sjom mir aspak? Qka tboj ju lutna ndimomni apo ndoshta ma mir ta kthej me magji edhe ndoshta me sndahet kurr ndoshta dot me don me shum vetem mua, nuk di qa te bej, mu nda nuk muj se eduuu shuum edhe pse edi qe ka shkru edhe me tjera edhe hatri djalit smuj mu nda, kshtu edhe veq me poter po shkon jeta nonstop spo di qa me bo qysh me bo per veti qysh me bo tum mare edhe mu ngurbet ose te kthehet tek une e mos shkoje mo kurr qka me kishit sugjeru ju ju lutna kshilla se jom shum keq? Ose ta kthej me magji e ndoshta do te rehatohem por sme len ndergjegja frigohem zotit mos bej mekat? Ju lutem sa ma shum komente ndimomni per zotin qka tboj si tveprooj nket situaten time pote ishit ju qakishit boo ne vendin tim? Ju faleminderit gjithve qe e lexoni dhe faleminderit per keshillat e juaja.