fbpx

E fejuar por e dashuruar ne tjeter kon, ai me don mua dhe une ate por si u ndava nga i fejuari ndryshoi…


E fejuar por e dashuruar ne tjeter kon, ai me don mua dhe une ate por si u ndava nga i fejuari ndryshoi… – Pershendetje, deshta edhe un me nda nje Histori me juve. Jam nje vajz 25vjeqare kom qen ne lidhje me nje djal te kosoves amo duke jetu ne Gjermoni si qdo lidhje ne fill qe osht e mir ka kapk keq kuptime ka qen edhe imja, mas 5 mujve lidhje vendosem mu Feju nrregull u fejum, ja nisen problemet duke u zmadhu dita dites qdo dite dilke diqka e re ja nisi me tradhtu, mshel syt me shpres qe nuk ndodh mo mas anej ja nisi mem bo presion psigjikisht e dikur kur vike ne kosov edhe ja nisi mem bo maltretim fizike mem keqtrajtu mem ofendu para familjes, kur e pajshin familja vet edhe ata ja nisen njojt si aj me ofendime kerrcnime deri perfundun edhe familjen duke ma ofendu smujsha me perballu letrat nuk mi ndreqke mem mar edhe mu gjermoni, e prita 2vite gati me rregullu letrat jo sot jo neser qdo dite arsye po 1dite ish kon taksirat mu taku me 1 djal ne kafe un e kshyra epash qe um kshyrke edhe keshke njojt edhe un se un nuk isha e knaqt met fejumin kur epash ktan shum i bukur sdi hupa krejt meta me mend te ky harrova krejt qe jom e fejume mora guximin un e para ja lypa numrin me pas kontakt, far tfolni far sjellje me vete tu thon o zot qa ikom ba un veti qe u fejova ky sa i kujdesshem e krejt tmirat, folem me dite ntel pa nderpre shum mir vendosem me dal me pi kaffe smujta me mshef qe jom e fejume i tregova komplet historin e pash se u prek u merzitke per mu un mthojke far femre e bukur ti ton ket trup ket bukuri pse me nejt me ksi persona tu besu qe eka pernime, e vendosa veq un e di qa kom hek u ndava met fejumin me plot probleme me plot telashe deri sa u ndava ke shum i mir deri e kuptoj qe un mo aty nuk muj mu kthy as sen se familja u perzi meta per mem nda sdojke aj mu nda ira men qa mka ba kajke kerkojke fajle um lutke mi jep edhe 1shans po un e dojsha tash ket djalin u dashurova nto smujsha mo me pa sen saqe per to hupa qa pata gati edhe familjen edhe 1pjes tshnetes, kur e kuptoj qe un mo skom as 1lidhje me tfejumin, ky ja nisi mu largu me ndryshu mu sjell shum keq tum ofendu tum than mos um thirr mo mos um shkruj un e dashurume me gjith shpirt nto tash spo mundem me largu prej mendjes edhe zemres jom met kerkun hiq jom ba per psikolog po sherohem me terapi nuk po di qa me ba. Nese ndokush kish pas naj ide tum tregon.