E anulum fejesen se nuk na vike kerkush, krejt musafiret Vjehrra i shtinte me na refuzu fejesen! | Histori Të Jetës
anulum fejesen

E anulum fejesen se nuk na vike kerkush, krejt musafiret Vjehrra i shtinte me na refuzu fejesen!

E anulum fejesen se nuk na vike kerkush, krejt musafiret Vjehrra i shtinte me na refuzu fejesen! – Deshta me tregu historin e dashuris teme. Jam njoftu me ni djal shum koh me perpara edhe si fillim gjithqka shkojke mir deri sa vendosum me i tregu familjeev. Familja jem nuk um bani shum problem vendosi me ba familjarisht dhe gjdo send ke me rregull. Problemi kryesor ke vjehrra jem, derisa un dhe i fejuari im ishim jasht vendit ajo refuzojke me dal me u njoftu me mu. Ka ba gjithshka kunder neve dyve qe neve me na u prish lidhja jon. Pas shum probleme qe na ka shkaktu ajo shpirt lig na vendosum prap se prap me mbajt lidhjen ton edhe mos me ndegue per asni gja. Po kur e banum ket send ajo prej inatit qe nuk kish ma qka me ba nuk e thirri 3 muj djalin e vet ne telefon. Mas 3 mujve e thirri edhe e rrejti kinse jam e smut shum dhe kena hi borgj shum qona pare se nuk po mujna, e kalunum edhe kta ja qunum krejt paret qka i patum mledh me burrin tem qe kena punu dit e nat per at gjendje. Ajo i murr paret edhe te dy e kuptum mbas ni kohe qe ajo ska qene hiq fare e smut po kan qene dredhia te asaja qe ka dasht me naj marr paret neve. Pastaj kur i banum pak kushtet erdhum ne kosov me ba ni fejes te vogel. Si gjithhere vjehrra ke kunder ksaj. Neve nuk dojke me na pa mir hiq hiq kurqysh. Saqe e detyroj burrin teme dhe mu me anulu fejesen se nuk na vike kerkush ne fejes e shtini edhe vllaun motrat e vjehrrin qiken e vet me na refuzu fejesen. Edhe ket pjese e kalunum diqysh pas shum problemeve. Tash mbasi jena kthy ne kurbet ajo prap po na ban probleme, qdo 2 jav na lyp pare e ajo shkon i lyn vetllat tato i ban flokt te frizerat ma te shtrejt ne prishtin i ndreq thojt. Jeton me tana te mirat ne kosov e djali vet bashk me mu punojm ka 12 or ne dit kurr pa u nal dhe nuk e ka gajle. Qdo send i ka ardh fundit. Tash ja kan nis problemet familjare edhe me burrin tem, ky kur e ka pa nanen e vet te tradhtu baben e tij ma spo i beson kerkujt as mu nuk po me beson. Qdohere po kena probleme dhe fjal qdohere ajo po na shtin mu perla neve ma nuk po di qka me ba ma shum, ju lutem me kshilloni se kam nevoj per kshillat e juve shume.