Dyt ishim fetar por edhe per festen e Valentinit i blejsha dhurata, nuk kom qef mu ni keq Ajo kur i nin qikat tjera tu... | Histori Të Jetës

Dyt ishim fetar

Dyt ishim fetar por edhe per festen e Valentinit i blejsha dhurata, nuk kom qef mu ni keq Ajo kur i nin qikat tjera tu…

Dyt ishim fetar por edhe per festen e Valentinit i blejsha dhurata, nuk kom qef mu ni keq Ajo kur i nin qikat tjera tu… – Pershendetje, deshiroj te jem Anonim, Jam nje djal 23 vjeqar tani, dikur mendoja qe nuk egziston dashurija, nuk egziston vujtja, deri sa vet dashurova isha dikun 18 vjet fillova te flas me nje qik ne fb, me pelqej ne foto dhe i shenova , mirpo nuk hike fk deri mas 1 muji me kthej prgj , dhe nuk e disha arsyjen prap ja lash mesazh e mas 1 muji hini dhe fillum me fol, e pash qe osht e sinqert me mu vendosa me kan edhe une me ta, pom tregon rreth vetes dhe familjes se saj fatkeqsisht njani prind se kish pas prej kur ka qen e vogel “Baben” e vrejta qe ishte shum shkelur nga njerzit e rrethi ishte e pa mbrojtur , sa qe i premtova qe do ti ndihmoja me kshilla, po edhe me m’beshtetje tem me prezenc tem, pasi folem vendosem me dal ni dit ne Prishtin, Ajo kishte ardh para meje takim un u vonova pak ishte ber nrv saqe deri arrita un ajo tu kthy shpi, por per pak e nxana dhe me pa me beritit aje normal ti, mendova qe po ban hajgare me mu, aq shum me pelqej ajo nervoz e saj saqe se kurr njet sjom ni aq mir, filloj te qesh tha mfal po mendova qe spo vjen. Ajo ishte klas te 11 dhe jetonte ne rrethin te prishtines atje ishte ne shkoll , per qudit ma beri nje dhurat me kish vizatu ne nje flet tha besoj te pelqej kaq pata mundesi, m’la pa fjal sa qe u gzova shum e kapa perqafe , pasataj tu bisedu po qan, tha premtom qe sme lendon se nuk kom kerkon t’me mbroj i premtova qe do ti qendroj afer edhe veq buqeshje dot shoh ne ftyren e saj , i premtova qe zdo la askend ta lendoj, vendosum me hi lidhje, familja saj deshti me qu ne shkoll te mesme ne podujev po une nuk e lash i thash nese shkon atje une prishtin dot shimi rrall dhe gjasat qe kjo lidhje me marr fund jan shum te mdhaja , thash te rigjistroj une ne shkoll pr te mesmen , ke kysmet u rigjistru , msojke mir ecke shkolla mir une isha ne fakultet vit t’par , gjdo dit u takojshum ka 3 her niher mengjes me pritke para se me hi msim me kapke per qafe tani shkojke, pushim tgjat prap dilshim bashk shpesh her hajshum buk bashk, edhe kur u lshkojke un i lejsha ligjeratat ne fakultet edhe e percjellsha deri ne bus per shpi gjdo dit dor per dore, t perqafum t lumtur u ndijsha njeri mai lumtur ne bot , krejt na kishin lakmi shoqet e saj shkolla po edhe fakulteti e kultun madje edhe profesorat, qaq mir qe kalojshum , kishin respekt per mu , shoqet e saj shpesh i thojshin inshallah ndahesh e ta marr un ajo kajke e me tregojke , une ja putsha lotin edhe i thojsha jom veq i joti edhe sak shanc kekrush met marr prej meje edhe ashtu ndolli 3 vjet e kryjti shkollen e mesme shum ditlindje festum bashk , dyt ishim fetar po edhe per festen e valentitnit i blejsha dhurata nuk kom qef mu ni keq ajo kur i nin qikat tjera tu u livdu , per dhurata , edhe une me studime eca mir ,kryjsha rekord , qellimi im ishte ta kryj ma shpejt ta gjaj ni pun te hajrit edhe mu feju , edhe ajo qellimin si temin po andrra saj ishte me pas ni qik me mu bile edhe emrin e kemi rujt mja lan qe sot ruj qe nese do bej qik naj her komja lan, at emer , e kryva bachelorin u rigjistrova edhe master thojsha ekem ni te ardhme mat mir, ajo e kryjti shkollen e mesme , u ndjeva i lumtur qe arrita me majt premtim me majt ngat vetit mos me lendu me ba t’lumtur, ku tjetren an shoqet e saja, shum femna tjera vujshin , qe u tradhtojshin , u maltretojshin nga fr e vet, nga njerzit e krejt i merrshin lakmi asaj, po mbi te gjitha mu qe e rujsha e dojsha, vollahin shpesh her e kom lan veten keq, veq me ba diqka mir per ta, u banen 5 bashk per 6 me qet vit shyqyr zoti ju ndihmoj e dulen me banim ne prishtin tani fush kosov , filloj me ndryshu shum mu ba lakmitare , prap i folsha krejt i arrijm duro edhe pak deri ta gjaj ni pun te hajrit , edhe gati perfundim te masterit jam , kur nje dit me tha qe sjom per ty sjena tipa t njejt, une du mu vesh bukur me dal , mu shetit ti kto smun mi ban niher thash qetash nuk muj po te premtoj qe te ardhmen po, thash duro se rrisku varet prej Allahut jo prej neve, qysh u shkru mu taku mu ba bashk na dy edhe e ardhmja osht e shkrume , prap vendosi mu nda besom qe po ndihna shum keq besoj qe jom i vetmi mashkull qe dha gjdo sen per ta ,gjithqka prej vetes me pru deri sot , e ajo mi tha kto fjal , tash e kom ni mundesi me shku gjermani , e di qe kome rregullu te ardhmen ko mi arrit krejt ,po kurr sko mu ni i lumtur kur se kom pran ata , e qiken qe endrrum me ba bashk , e di qe edhe ajo kome pa historin ton pja la ne dor te Allahut gjdo sen, ju lutem merrni msim nga kjo mos hiqni dor prej dikujt qe e doni, pavarsisht sprovav, e di qe shum familje n’dahen shum qifta ndahen , shum t’ri lajn lidhjet e tyne , shkaku i mos pas pun t hajrit , po qekjo osht kosova jon , gjith te mirat o loqka jem… fjala qe i pelqejke. Shpresoj ta shoh edhê ajo!