Dy vllezerite i kan lene prinderit te vetem dhe kan dal ne banesa te veta,plus nuk flasin mes vete,krejt fajet i kan nuset e tyre... | Histori Të Jetës
Dy vllezerite i kan lene prinderit te vetem dhe kan dal ne banesa te veta,plus nuk flasin mes vete,krejt fajet i kan nuset e tyre...

Dy vllezerite i kan lene prinderit te vetem dhe kan dal ne banesa te veta,plus nuk flasin mes vete,krejt fajet i kan nuset e tyre…

Dy vllezerite i kan lene prinderit te vetem dhe kan dal ne banesa te veta,plus nuk flasin mes vete,krejt fajet i kan nuset e tyre…-Pershendetje historia jeme do jet shum e ndryshme nga kto qe i lexoi gjdo dit ne faqe e juj po shum kisha pas deshir me postu dhe me dit mendimin e juj per hallin tem.. Jam nje vajz 30vjeqare jam e Kosoves jetoi perendim kur isha ne pubertet kisha ni faz shum keqe shum i lendova prind e mi shum lot qite per mu dhe u fejova 17vjeqe martesa e par mas 1 viti nuk me shkoi dhe u ndava mas 3vjete u njoftova me personin qe jetoi tash dhe kem nje jet te mir kem nje vajz qe na mbush jete.Halli jem asht un i kam dy vllazni mat mdhej edhe ata jan martu para 3viteve.. tash kan femi jan dal meni her pej banese prind kan mbet vet.Prind ka desht Zoti i kam shendosh e mir dyt punoin dhe jan te fort po zemra jeme sasht.Saher shkoi te prind e shoh merzin e tyne sy sespe vllaznia e mi nuk vin shpesh nuset e tyne se qoin mir mes veti kshtu qe veq nai bajram ditlindje bahem bashk.Shum her babi u ul ka bisedu me ta dhe jau ka ba qart qe nese se qoni mir mes veti mos um hajdeni.Po prap shpirtat e prindve jau falin.Prind shum merziten meqe thmin e tyne i shohin shum pak dhe mendimi vllaznive tmi asht qe 1 her jav mi pa asht boll se spo kan koh,edhe pse jetoim 5Min pej njari tjetrit.por me shok e me gra veta e kan kohen e botes me shetit neper dynja.Babi jem shum ka ba pausni kosov dhe jau ka ba jeten mas me pas dert kurqkafin edhe ktu po mundohet mej u ba shpi mi ba afer njari tjetrit po un si vajz edi qe asht e kot meqe nusja e vllaut tmadh nuk prano me kan ner ni kulm me nusen e dyt.Kurse edhe nusja e dyt ika than vllaut zdu me prind tu me jetu.Un si BI jam shum ni pozit keqe saher kan pas konflikte nuk jam berzi kam nejt distanc dhe skam dasht me ja mshel veti deren si bi e keqe se neser mas mips prind un skam moter qe e qai ni dert apo muj gzona per gjini.Vllaznia dyt me besoin shum dhe per halle tyne folin me mu ama per Gra kurr sju hi bised.. Un shpesh i thirri darka veq mu ba bashk po her vjen njani her tjetri ato dyja gjith gjoin arsye mos mu perpjekt.. .un punoi dhe qiken ma kqyr mama qato dit qe se kan qiken prind e mi banes shum merziten se po msohen me ta mu me dhimen sa qe saher e mar un kaj shkallve edhe pse edi qe i shoh nesermen ..Prind me thoin shpesh kohen kur nau deshte mas shumti na u gjinde afer me qik spo na le vet qka kishim ba mos me pa kan edhe ju dyja.. qika tranohet mas babit tem babi gjeth qka i blen koft lojna a tesha e dallon shum pej djemve vllaznive ama mu me dhem se kam qef edhe prind mu knaq me ata e jo veq me qik teme. Shpesh kur e thiri babin qe sjam te ta e shoh me lot edhe i tham mu po ma bani jeten e fshtir a po ju dhimna un si Qik qe vi gjdo dit te ju edhe prap merziti per ta.Un shum mundona me jau mbulu mungesen e vllaznive po spo muj mu nda ne dy pjes kam edhe un Burr e familje burrit qe duhet mi rrespektu e mi afru e me pas koh me shku bga qe un krejt kohen teme el a me prind.Shyqyr e kam burrin shum kuptushem edhe ati i dhimsen prind e mi e shpesh me thot kur kam pushim qojau qiken pak se garant merziten vet. Me vllazni e qoi shum mir me thirrin shpesh me vetin qysh jam ..a kam nevoi diqka.. skem pas kurr fjal kqia po mu me dhem shpirti kur ata prind pi lendoin .. me nusen e madhe shum mir kaloi ajo menu gjdo hall e qan e mundohet me fol memu per gjeth qka..ni her me ka than un jam rrit e lind ktu e kam ket mentalitet dhe un i thash nese e ki qat mentalitet ke duft me marr zvicrran e jo shiptar e kurr ma sme ka hi kto biseda. po un i thash kur martohet vllau yt edhe shkon ti te nana e ta qet nana jote kafen e jo nusja ke me kuptu se sa rand te vjen..se un kur jam te prind un bai buk un bai hymzet ato as njana nuk qohen un shum qka kam meju than kunatave po spo du bre muba e keqe se dit em dit po bin fjal tmia.. perqendrimi jem asht qe bahet ni dit mir saher fali Namaz lutna per lumturi tyne mekan rrethum me tana Po edhe me hi me bajt fjal e me ju hi ne mes nuk pe shoh te hishme se veq inati ma marrin kunatat e neser kur si kam prind mi largoin vllaznin.e un ma e vogla smuj me ju nimu kurgja kur ata mat mdhej spo din..Ju lutem vetem me kallzoni a ekam mir a keq A a te berzina mes tyne apo vazhdoi me heshtje e lutje..