Duke ia pritur te pamen burrit, une kuptova se jam shtatezen, isha 25vjece dhe une u bera nje... | Histori Të Jetës
kuptova se jam shtatezen

Duke ia pritur te pamen burrit, une kuptova se jam shtatezen, isha 25vjece dhe une u bera nje…

Duke ia pritur te pamen burrit, une kuptova se jam shtatezen, isha 25vjece dhe une u bera nje… – Pershendetje antar te faqes histori te jetes Jam nje vajz e rritur ne nje familje shum e mir e shum e dashur… 2 or para se te lindja un nana ime kishte vdekur dhe babi im kishe pasur 24 vjeq me kishte marr axhi dhe nusja ti per te me rritur babi pas asaj qe nuk kish mundur ta perballonte kishe ikur ne shtet e evropes dhe un tashme u rrita ne gjirin prindror te axhit dhe te nuses se tij dy prinder per te marr shmebull tek ta dhe babi u kthy nga evropa ishe martuar po un nuk mundem prindrin tim ta thrras bab se ashtu jam rrit duke e mendu qe e kam axh Edhe sot e asaj dite e thrras axhi kur kuptova qe se kisha nanen pak rend ama dashurin qe ma jepeshin prinderit qe me rritshin nganjher harroja qe kam nje nenë dikun lart ne qiell… Mbas se kryva shkollen e mesme dhe fakultet u njoftova me nje djal u dashuruam u fejuam u martuam ishe nje djal shum i mir e shum i but mbas 7 muajeve martes aj pësoi nje aksident dhe ishe 2 jav ne koma dhe vdiq sa isha aty duke e kryr rendet e vdekjes se tij kisha shum te vjellura mendoja qe e kam bga merzija por nje familjar i bashkshortit me tha ti fuket qe ke mbet shtatzan beso shum u gëzova njeri shkoj njeri po lind kshtu me rrinte mendja vazhdimisht bera nje test shtatzanie kishe mbet shtatzan… Mbas shum fjaleve e shum turtura e shum stres me thojshin ta hjeku dhe ta vazhdoj jeten se un kisha 25 vjeq dhe mundja te matohesha prap.. te krijoja familje nga fillimi po nuk mundja e doja ish bashkshortin shum aq shum sa nuk me lejonte ndergjegjia te abortoja dhe te martohesha prap por nuk pranova vazhdova te behem nen edhe pse pak e re po nuk mundja ta abortoja vendosa te lindja u bera nenë e nje djali faleminderimi i takon vetem allahut te lartësuar. Tasht jetoj me djal pak esht e veshtir te jesh te njejten kohë edhe baba edhe nanë po me ndihmen e allahut po ja dal. Vendosa tju behem djalit kurban per tanë jeten edhe sot e asaj dite ja ku jam. Pa paragjykuar askend pa asnje fjal ofenduse bej thirrje te gjith ata prinder qe rridin femijen pa njerin partner mos u derzoni asnjher jeta kish shum sfida por nese ec rruges se drejt kurr zoti nuk do t’ju dorzoj ja kaloni se ma mir flm nga ju.