fbpx

Duhet ta mar nje djale nga prishtina dhe ta bej mamin krenare, perndryshe me largon nga shtepija sepse ky eshte kushti i mamit i vetem per mua...

Duhet ta mar nje djale nga prishtina dhe ta bej mamin krenare, perndryshe me largon nga shtepija sepse ky eshte kushti i mamit i vetem per mua…


Duhet ta mar nje djale nga prishtina dhe ta bej mamin krenare, perndryshe me largon nga shtepija sepse ky eshte kushti i mamit i vetem per mua…-Mirmbrema Histori e Jetes Dua te tregoj Historin time. Jom nje vajze 22 vjecare nga Prishtina dhe e kam njoftuar nje Djale permes fb dhe kshtu kemi filluar muhabetin ne msn dhe duke u njoftu e kuptuam qe jemi te njejtin Fakultet drejtime te ndryshem, vetem se ai eshte Master kshtu dita dites filluam tu e pelqy njeri tjetrin dhe filluam pastaj edhe ne telefon me fol dhe tash e 3 muaj jam ne kontakt me te besomni eshte mashkulli pare ne jeten time . Un jam e vetmja vajze ne familjen time dhe Prinderit e mij qdo deshire ma kan realizuar dhe une qdoher i kam bo krenar qe jom vajza e tyre, por mami ime me ka rritur me nje kerkes te saj dhe si e vogel e mbaj mend qe mka than qdo her qe une dua ta martoj vetem nje djale qe eshte nga Pr, kshtu jon familjarisht nga ana e dajeve qe nuk largohen nga Pr dhe mami im shum eshte e perkushtune e ruan kete fanatizem, dhe ky djali qe jom tash ne kontakt me te nuk eshte nga pr dhe ne kur filluam me pelqy njeri tjetrin une i kam trg krejt per mamin tem dhe qe nuk me lejon dhe nje here e kemi nderpre krejt kontaktin po prap kemi fillu me shkru e kemi pa qe spo mujm pa njeri tjetrin se na fillum edhe me ndjeh e di dikush mundet edhe mos me besu qe ne kemi pas ndjenja per njeri tjetrin pa u pa po ky eshte realiteti jon, ishte koha e provimeve kur jemi njoftu dhe njeher vendosem qe mos mu taku deri sa i perfundojna provimet. Dhe me mamin aq jom e lidhur sa e kom shoqe moter jo vetem Nene dhe ajo pas do dite i pa shkr**et qe jom nkontakt me kete djal dhe une vendosa mi tregu drejt qe po jam tu shkru dhe i trg krejt vetem se e genjeva qe e kam njoftu nfakultet se mi thon nfb e di qe kishte mem than si po i beson dhe krejt nfund mka pyte nga eshte dhe un i thash qe seshte nga pr dhe tha mbylle kete tem se ti nuk je bija ime nese ti e merr ate djal se kta djem qe nuk jan te pr jan te prapambetun dhe harrom mua edhe pse une fola shum i thash qe e dua amo e kote nuk pranon asesi sot e ate dite pastaj kur i tregova te dashurit ai e mur shum qet e dashur behet mir besom mua kerkoj me fol me mamin tem nqdo menyr dhe po ashtu me babin edhe pse babi nuk eshte ne dijeni por un e di qe mami asesi nuk pranon, eshte ngjendje me bo gjithqka per mu veq me qen bashk edhe npr ka thon vij jetoj veq na dy me kan bashk dhe jon bo tre muaj qe jemi ne lidhje dhe na ala asnjeher nuk jemi taku krejt arsyja e mamit tem, kete Premte kemi pas me finalizu takimin ton te pare mi dhan jete ksaj dashurie dhe mua mu ba puna prap qe smujta me dal dhe qdo dit me eshte lut te lutem te takohemi vetem nje here qe mi dhan jete lidhjes ton se skemi me mujt me mbijetu kshtu jo vetem ne po askush, dhe dje ma ka kerku ndarjen dhe me pa qe un skam shpres mo jom mundu gjithqka me bo per neve po krejt shkun kot un e kuptova dhe ka te drejt. Por un asesi smundem pa te e dua marrezisht eshte dashuria ime e pare, por e di qe as mami jem se pranon kurr kete lidhje. Ju lutem jam shum keq dua keshilla nga ju si kishit me kshillu Motren ose Bijen tuaj.