Djalin e kam len te ish burri,ai eshte martuar me grua tjeter,s'kisha tjeter zgjidhje sepse... | Histori Të Jetës

Djalin e kam len te ish burri,ai eshte martuar me grua tjeter,s’kisha tjeter zgjidhje sepse…

Djalin e kam len te ish burri,ai eshte martuar me grua tjeter,s’kisha tjeter zgjidhje sepse…-Pershendetje jam ni vajze 27 vjeqare deshta me nda historin time me juve isha 14 vjeqe dhe prindt e babit me fejuan pa lejen e prindve mi dikur u martova me to dhe kalum ne fillim mir dikur meta stazane dhe e linda ni djal qe ma ndrishoj krejt jeten teme,dhe kohe pas kohe nuk shkojsha hiq mir me burr shdo her i ashper u kon krejt familjen ja rrespektojsha me kon mire me ta dhe kam menu per djalin mes me lon asniher po shdo her gazep pi ti kam pas ghjithe vetem mka lon asniher nuk u kujdeske per mua familja ime shdo her vetshin aje rahat edhe pse asniher sjam kon hatri djalit kam duru dhe bojsha saber qe nashta dikur kame ndryshu… poo joo ishin mendime kota per mua sa her vike familja ime thojke sdu meti pa.ktu edhe pse kur as ni fjall keqe sja kan thon .. risha me java mrena spesh u merzitsha pse ton kohen tu mar veq me familje ti dhe punt e shpis rike deri von deri 3 4 nates en pc shkrujke me.dikon ama nuk disha.asniher me kon dikur e veta me kon jeka shkrun ma bojke me shok me shok e kisha ni ndjen qe osht me dikon tu shkru ajo ishte jasht dhe as ajo nuk e ka dit qe ky i martun osht djali u rit i boni 5 vjeqe e msojke djalin do sene shka sban hiq mem shajt mema shajt familjen tem .. dikur tha kime shku te prindt e tu mi vizitu edhe me ghjite djal erdha jan bo shum jav ai pa u lajmru dhe un bisedova me familje ju tregova qe nuk jam rahat me than e ki djalin hatri ti duro ok menojsha mes mi qit posht mes me ju lendu zemrat e tyne dikur erdhe ish burri edhe ju tha nuk e du qiken po as djalin moo edhe un thash nuk du me ardhe moo shum po heki prej teje qe asniher 6 vite me to skam ndru fjall … mas ni kohe djali met me mu dhe mora vesh qe ish martu as djali moo nuk e dojke … un shdo her tu i thon djali jem ai osht baba yt nuk ban mes me dasht as nuk dojke me.dit mo as per djal dikur e lypke me mar me veti nuk dojsha meja lon as une moo i prujshin sene edhe djali dojke ather me shku te baba vet edhe u duft me qu 1 her ne jav masi erdhe apet te un em.tha une du me jetu me baben edhe u dasht me shku me nenshkru ai aq i poshter e mer edhe grujen e ti me veti une prap menojsha veq Zoti me ja lon dikur e boni djalin perveti edhe e mur me letra jasht vendit … i kam thon nejse don me mar djalin me ni kusht une mu kontaktu me to edhe me pa sa her vjen ktu ne pushime mka thon poo tasht djali osht krejt kunder meje tasht ika 11 vjet edhe me.thot ty sem ki rit mka rit babi jem as nuk fol as nuk ma.ka.pru mo …. kam menu per lumturin e ti qe mes me pas urrejte ndaj meje qe nejse nuk e kisha leju me.shku se nuk.me.kish dasht ather asniher ….shdo her mkish thon qe sem ki leju me pa baben tem.