Djali me largoj prej shpis e m'tha "S'je Nana jem se ti je Ajo qe ja ke mar jeten Babes tem", ja kan mush kryt Vjehrria! | Histori Të Jetës
S'je Nana jem se ti

Djali me largoj prej shpis e m’tha “S’je Nana jem se ti je Ajo qe ja ke mar jeten Babes tem”, ja kan mush kryt Vjehrria!

Djali me largoj prej shpis e m’tha “S’je Nana jem se ti je Ajo qe ja ke mar jeten Babes tem”, ja kan mush kryt Vjehrria! – Pershendetjee. Ju lutem anonim. Jam nje grua 40 vjeqare jetoj ne Gjermani qe disa vite jam martuar per here te 2 te…heren e pare kur jam martuar ne Kosove ne vitin 1997 me burrin tim te pare qe ishte pak i rrept por i drejte.. qe kur jemi njoftuar ma ka lavderuar shume familjen e tij por momentin qe jam njoftuar me ta kurgjo nuk na ka shku mire… pa arsye kemi pas raport shume tkeq jon sjell menyren ma tkeqe me mua edhe pse une kam qene shume e sjellshme ju kam nejt gati gjithe diten e naten shkaku kemi jetuar bashke ne nje shtepi…. 1 vit pas marteses une isha shtatzane dhe linda nje djale te shendetshem e te bukur por as kjo gje nuk i permirsoj raportet tona… nuk na afroj Dita mu dukej shume e gjate prej fjalve e gjesteve tkqija nga vjehrri e vjehrra gjate gjithe dites me sulmonin deri sa vinte burri nga puna ata beheshin engjellore… por ne vitin 2005 burri pas nje semundje te keqe ndrroi jete dhe na la te vetem mua dhe djalin 7 vjet…une fillova te punoj pastroja shtepi per me rrit djalin e me pas t armaltretima per me u ushqy..djalin nuk kisha kushte me dergu nqerdhe po e leja me prinderit e burrit gjithe diten me u kujdes deri sa u ktheja prej punes naten…ataa gjate gjithe asaj kohe djalit i folshin kunder meje qe une jam sjell keq me ta e me babain e tij….djalin e kan bo per veti duke i than qe gjyshja e ka rrit une kurre sjom interesu per to veq jom dal rrugve…kur visha prej pune e shihsha djalin u sillke shume keq ndaj meje si i eger nanen e vet e shihke si vet djalli…naten dojsha me marre me flejt me mu si perpara filloj me flejt me prind e burrit..te 3 t me shihshin si tepric ne shtepi ndodhke kthehesha nga puna asnjo nuk om folke as djali im sa do qe e afrojsha i blejsha lodra po Jooo une isha e keqe per to…. sa qe me kohe e kan bind qe une e kam helmu babain e tij djalin e tyre dhe ai ka vdek shkaku im…luftojsha me krejt forcat e mija per me bo per veti djalin por jo une prape isha djalli per to sa qe nje dit ne vitin 2010 ne ate shtepi une pernime u bera tepric sa qe 3t vjehrri vjehrra dhe djali im than mundesh me u largu ti sje pjese e familjes maa thjesht om leqiten …une luftova qe me marre djalin me veti e me u largu thash jom nana e tij paramendo djali im me tha TI SJE NANA IME TI JE AJO QE JA KE MAR JETEN BABIT TIM… per shkakun ton babi im nuk osht gjalle… Ate moment une kam vdekur per se gjalli zemra me eshte kalbur thjesht jam numer nket bote… edhe pse jam martuar ne Gjermani shume shpejt pasi qe u largova nga shpija e djali im drita e syve tmi. Por per mu ska drite ma edhe kur del dielli…Burrin tash e kam shume tmire tsjellshem e mrrin gati ma din gjendjen e historine por prape cdo dite cdo nate e kom te ai kokerr djali qe e kom tjeter fmi nuk kom mujt me bo edhe pse kom tentu shume here me burrin e 2 te por jeta kjo histori mka pru ktu ku nuk mundem me bo ma fmi …jom ardhe nKosove kom tentu 2 3 her me taku po nuk om pranon e kom prit edhe te shkolla por jo nuk don me mpa me sy… Jom e pasur burrin e kom tmire krejt kushtet i kom po jom njeri ma i varfun nboteee… krejt i kisha jep … edhe jeten veq me mperqaf nje here e me mthan NANE Edhe nese vdes ate dite vdes pa merak e kurgjo nuk om met pik nket jetee. Djali jem nese e sheh ket Histori t lutna hajde flasim e kthehu te Nana jote ajo qe tka ushqy e ka nejt cdo nate tu u kujdes per ty…Miq e mikesha deshira ma e madhe n jete osht me jau shkru edhe 1 Histori tjeter… Historine e bashkimit tim me djalin tim….Shpresoj ta merre vesh qe une jom Nana e tij qe e don mas shumti nbot.