Djali me jep gajret thot "Mami per pare nuk lihet familja", Nana m'thot "Spo ki qef me na pa mire"! | Histori Të Jetës
per pare nuk lihet familja

Djali me jep gajret thot “Mami per pare nuk lihet familja”, Nana m’thot “Spo ki qef me na pa mire”!

Djali me jep gajret thot “Mami per pare nuk lihet familja”, Nana m’thot “Spo ki qef me na pa mire”! – Historia e jetes time kah tja filloj ah sa kam gabu. Jam nje nene me 3 fmij. Jam e lumtur me femijet dhe burin tim shumm, qe 15 vite, shpresoj se do jem e lumtur deri ne fund te jetes. Kam femijet e shendoshe me karakter te mir I falemenderoj Allahun. Problemi im qendron te familja ime… Sa veshtir e kam ta them Oh Zot me ndihmo ndoshta mund te gaboj mirpo jam shum e deshperume nga familja ime Babai nena vellezrit e mij. Keshtu qe po ja filloj. U fejova qe diten qe u fejova Babai im filloj me i mar pare burit tim, kuptohet hua hera e pare isht 10 mij Euro dhe per cka per me blejt ni auto. Die se kur tmartoheni ju a kthej I tha burit, dmth per 1 vjet erdhi koha e marteses ton jo si kthej parat pa Kur ni far arsye nejse Buri sua lipi mo se kuptohet mare e boni dasmen krejt vet. Tani Mo e kuptun qe Buri im njeri I mir ja nisen prap mi mar se prindi im me shum Probleme atje ne kosov, me borgje e cashtu me radh, sa her jo e mashtronin se kena shum probleme jo andej jo knej Buri prap dergo pare prej ktu se jetojm ne Zvicer I thosha Mo te lutem mos dergo Mo pare se Jan shum nuk desha Probleme me Pas me familje teme se shum te afert kena qen, shum dashni kem pas me familjen time oh Zot sot e kto dit zemra me dridhet per ta, mirpo Buri me thojke sjam rahat une me pas babi jot Probleme une me Pas paret dhe me nejt sikur kurgjo oh Zot meshiroje se me te vertet njeri I mir esht, ok nuk mbaron e keshtu me radh me vjet te te tera u bo shifra per mbi 100mij Euro,duke i martuar krejt femijet e tjer shpien e maroi duke i mar burit tem para, ma shum me rena ja kan mar paret se sa me drejtsi, nejse u bo kohe gjat metem pa Shpi atje ne kosov dhe na u riten fmija desha me shku nshpi time se cdoher te familja ime shkosha nuk u durote Mo aty u bom me fmi vllaznit me fmi, tani na ofrun nje Banes babi vellezrit u pajtum gjysat e pareve kuptohet, e veshmatha banesen komplett me krejt sic e Do reni, oh Zot per 2 vjet na nxoren prejt aty se si gjithmon tu bo mashtrime babi me krejt mobiljet cka I blejta mshkoj banesa, sa keq Jan qen ato Momente smundem Kur me I haru ok e perballume edhe kta histori duke u mbeshtetur tani te vllaznia se vellezrit me thoshin moter ri rahat se pa Shpi ne nuk te lem. Ok me shpresa se edhe ato ne ato momente ju ra pasuria nuk kishin, vazhdova qeshtu apet pushimeve te shku te familje ime perseri me nje shprese se do bohet mir, vazhdum edhe Do vite qeshtu Buri te punu shumm tan diten edhe dielleve aritem me blej Banes atje ks, per ni koh te gjat perseri punoj shum e blejtem edhe shpi ktu ne Zvicer, mirpo krejt me mundim dhe tu u ngushtu puno pak dhe ndreq dicka krejt me stres e zor, familja ime pasi atje sen perballun dolen jasht ne gjermani, per fat te mir per nje koh te shkurter ja nisen perseri me fitu edhe at shumm mir, me krejt gucci keret prej fabrike 00 Kilometer, krejt lluks shiqir oh Zot se cdo njeri don me jetu si esht me mir, por Kur esht puna per me kthy borgj skan. Si ja nisem shpin me ndreq u largun krejt se e dishin qe tash duhet me na ndihmu po jo shum pak edhe ate me keste na kan kthy 10 mij tu i mar me zor saher me tkame une se kishi nevoj te shpia, mezi na I dhan 10 mij edhe ate per 5 vjet me keste her 500 her 200 veq ok, nuk qendron problemi nese nuk kan ska Problem por Jan tu vozit keret ma tmir veshjet krejt original qe Buri im fmijt e mij si kan pasur Kur kto veshje, tani une ju thom kaniher se Handy me I mir qe del ato e kan me krejt me fmi me gru e me krejt, o ju pastroni borxhin tani bleni e boni lluks e ma e keqja tash ja kan nis mem thon jam xheloze se mu mvin inati mi pa vllaznit me Pas ma thot nëna ket fjale, vetem se jua permeni, tash me nuk me dojn as nuk me telefonojn as niher veq per naj rast, fmija shum merziten se shum I kena dasht djali madh I don shum Sa her Kur qaj une qan me mu edhe me jep gajret thot Mami per pare nuk lihet familja. Heren e fundit qe kem as nuk me prit en as nuk me percjollen se Jena msu saher me na prit e percjell vllezrit, u mundshin nuset me percjell shum e shtir O Zot qysh kena dal prej shpie vetem munet me paramenu. Tani krejt ruga me lot duke u qajt une dhe fmia burit duke i ra keq per neve tha une ju au fal paret atyne nuk du me ju lon Probleme fmive edhe ty du me tlon rahat, ka njera an thom ok Le tu a fal nashta esht ma mir po kah tjetra an thom per qka o Zot krejt mundin e vet duke punu me ju a dhon atyne qe se meritojn, ka ra ne hall ka njera familja nuk rohet ka tjetra sdu me i pa mo du me largu kontakt per gjithmon sdi qka me kerkojn ndihmen e juve, edhe pse e di se zemra apet vendos vet, Buri me thot une Kur nuk ju largoj pi familjes, ti shko te nëna babi te familja po ku me shku se sa her me ofendojn, cka me bo ju lutem keshille nje mendim, ju pershendes shum.