fbpx

Djali im spo me lejon te martohem me pas babes tij, skam ngrene buke qe 10 dite…


Djali im spo me lejon te martohem me pas babes tij, skam ngrene buke qe 10 dite…- Pershendetje lexuesit te dashur. Kam deshir ta shkruaj nje histori por ju lutem te jet anonim. Jam nje nene 37 vjeqare e ndare nga burri. Kam nje djale ne kohen e adolshence. Jetoj dhe punoj jasht. Kur isha e martua e kisha jeten ferr non stop me trathtia maltretim fizike dhe psizike por aq shum sa e doja e duroja. Per gjdo Problem qe i kishim nuk kisha kurr mbeshtetim nga familja ime. Gjith ishin kunder meje se kishin frik mos po dahet ai nga meje dhe behen me ze te keq. Kurse familja e burri falimenderit prej tyre me kan dasht shum dhe kam pas shum perkrahjen e tyre. Por kote ishte nuk i ndegjojke ky aspak. Sdua te zgjati me shum se qka me ka bere se jes deri ne gjyst te nates tuj shkru dhe jam e bindur qe me kishit than si ke mundur aq gjat me doru. Por ja ishte mashkulli im i pare dhe u para betu si ne kohet te mira por edhe ne te kqija do ti jes pran burrit deri ne vdekje. E me ne fund me la per nje tjeter. Me nje ane kisha dhimbje pas ndarjes por ne anen tjeter e nisha veten shum ma te qet ma te qlodhur dhe rehat. Djali ne fillim kishte shum merzija sepse nuk ka qen babai i keq. Ketu nuk muj te flas diqka te keqe sepse ashtu ishte. Djalin jeton me mua asgje nuk i mungon ka raporte shum te mira me babain e vet. Kurse mua me lutet qe te kthehem pasi nuk i heci fati me tjetrren por une kapitullin e tij e pata mbyllur . Taman sa u stabilizova pas gjith keto sfida dhe u pajtova me jeten time dhe vetem tu koncentrova ne edukimin e dashurin e tim birit e njoftova nje djal ne rrjetet sociale dhe hyrem ne muhabet shoqrisht. Ai jeton ne ks por kishte nje jete te bukur dhe jetonte vet. Djal beqar dhe 5 vite pas meje. Ok mua thjesht me pelqejke muhabeti me te dhe kalojshim shum koh ne tel. Flisnim per gjithqka por dikur ai ndjente dashuri ndaj meje por un isha e ftohur pasi kurr sjemi pare dhe u pata vendos sdo te lidhem me askend as per avantura as per seriozisht isha e njejt me keshtu jetoja. Por ai kembnguli mu taku. Un i thojsha kote mos lufto kurse kurr sdo te jem gruja jote. Mos maj shpres. Keshtu vazhduan 3 vite pa u pa kurr.Por ne vitin e 4tert kur isha be pushime ne ks me tha tw lutem vetem takohemi njeher te pim kafe ne jet. Ne at moment i thash vetes ok nuk esht njeri qe se njoh dhe pas shum vite Kontakt ta shoh edhe live. Kur errdh me vetur ne vendin e caktuar si hypa ne vetur dhe me dha nje puthje dhe me tha ohaaa sa era mir po te vjen edhe kurr se kisha menduar se je live edhe me e bukur si ne fotot. Mua ne at Moment me errdh nje ndjenj qkas kurr me pare se kisha ndih ne jeten time. Fillova te zbehem dhe tmu perzi stomaku aq shum saqe u nika dhe zhurma. Fiks u dashurova si e qmendur ne te.nuk u takoheshim shpesh por saher u takoheshim kishim shum qastje te bukur thuaja se se njihemi tere jeten. Por saher u kthehesha ne perendim i thojsha te lutem mos te hymi me thell sepse djali u rrit dhe nese djali merr vesh per neve ai dot ma kthej shpinen dhe shkon te babai i vet.Por ky gjith luftojke thojke dot foli un me djalin tend dhe ne fillim ndoshta me ofendon por me kalimin e kohes ai dot pajtohet.Une ket se pranojsha asesi. Sepse djalit vetem si per shaka i pata than ndegjom bire mami tani duhet te gjen dikend dhe dot martohet. Shum keq reagoj dhe me tha qat dit qe ti kete e ben un dot shkoj te babi dhe ty dot harroj per gjithmon. Pi mshoj tani pak shkurt 5 vite jemi ne kete gjendje as nuk jemi qe ndahemi as qe bashkohemi. Por para 10 dite me tha i dashuri te dua aq shum saqe skam fuqi as te jetoj dhe keshtu sun vazhdoj me. Sun te pres me koha po kalon dhe vitet pom hecin ne vetmi. I thash ok po e rradhojm pra kontaktin sepse sdua ta hupi jeten. Por qe 10 dite skam ngren as buk as skam forc mu zgju qaj shum. Me mungon teper ky djal dhe jam ka qmendem. Por kam vendos te rri pran djalit sepse pa te jam pa frym esht jeta ime. Ju lutem me jepni nje keshill se si te vazhdoj a ta humbi kontaktin komplett apo qka do kishit bere ju ne vendim tim. Me falni qe e zgjata shum dhe qofshi te bekuar te gjith

';