Diten e dasmes perfundova ne spital, por per 5 vite Burri me dashnin e tij me ngriti prap ne kembe! | Histori Të Jetës

Diten e dasmes perfundova ne spital

Diten e dasmes perfundova ne spital, por per 5 vite Burri me dashnin e tij me ngriti prap ne kembe!

Diten e dasmes perfundova ne spital, por per 5 vite Burri me dashnin e tij me ngriti prap ne kembe! – Pershendetje histori te jetes anonim ju lutem. Si shum njerz ketu nashta ta tŕegòj edhe un historin time. Kur isha 19 vjeqare isha ne vitin e dyt te shkolles se mesme dhe mbajta praktiķ ne nje vend nuk dua ta cek me emer. Aty njoha nje djal qe ishte i punesuar dhe gjith shoqeria kishin ven re si po me shikonte. Un lidhje me heret nuk kom pasur. Pas shum muajve e kishte marr numrin tim te telefonit me therret pas disa jave ram dakord qe te takoheshim. Ne fillim nuk me pelqeu fare por me kalimin e kohes gjat telefonatave dhe bisedav me beri pershtypje sinqeriteti dhe pse kishte 7 vite me I madh se un ishte me I pjekur me I vendosur ne fjalet qe fliste. Filluam nje lidhje te shendosh thuajse per 1 vit. Pasi Dola ne vitin e 3 ram dakord me qe te fejohemi edhe pse prinderit e mi nuk ishin te pajtimit pasi shkoll me mbetke me gjys. Pas fejeses nuk ishte se skishim debate zenka por edhe momente te lumtura. Kaloi viti i dyt un isha maturante asnjeher nuk me pengoi as te dilja me shoqeri po as ne shkoll. Me ndihmoi ne ishte materiale shum. Pasi perfundova shkollen u martuam me nje dasem te mir. Ku aty edhe perfundova ne spital diten e dasmes. Nuk djia qa kisha me rake te fiket thuajse qdo tre or. Familjaret e burrit me kan prit si vajza e tyre. Por un nuk Haja nuk pija thuajse kisha frik nga vetja ime. Burri me ka respektuar me ka dashur edhe ne ket gjendje thuajse un skishim ndjenja fare per te jo si ne dy vite qe lam pas. Na erdh nje shtatzani ku me shum kam qajt se kam qesh. Deri sa linda nje vajz si engjull. Skom lon mjek pa shkuar analiz pa Ber te gjitha mir. Per 5 vite kalova nje vuajtje te tmerrshme ku nuk e dija qa me mungonte kisha burrin per vete tashme kisha dy vajza te mrekullueshme nuk e gjeja forcen as per vete time. Dashuria e madhe e burrit me zgjoi nga lumi, me ngriti ne kemb se po lenduesha pa vet dije. Asnjeher nuk pushoi per ne asnjeher nuk u lodh me mua ose femijet. Punonte pa ndal as asnjeher nuk me pengoi asgje. Sot jemi 10 vite martes sot un jam me shendet plot mundohem to kompensoj ato 5 vite te tmerrshme qe edhe sot nuk e di qa kam pas e dua pa fund e faleminderoi nga zemra per gjith qka beri per mua. Kshtu qe duni grat tuaja ose burrat e juaj jeta kalon shpejt dhe nuk kthehet mo qendroni ne te mir ene te keq!