Diten e dasmes Burri ma kish ndrru dhomen qe e kom ble se nuk i kish pelqy Kunates, Vjehrra m’thot "Duhesh me m’vet mu"! | Histori Të Jetës
dhomen

Diten e dasmes Burri ma kish ndrru dhomen qe e kom ble se nuk i kish pelqy Kunates, Vjehrra m’thot “Duhesh me m’vet mu”!

Diten e dasmes Burri ma kish ndrru dhomen qe e kom ble se nuk i kish pelqy Kunates, Vjehrra m’thot “Duhesh me m’vet mu”! – Pershendetje te gjithve. Kom qen e Martuar jam nda per shkak te malltretimeve pare se mu ba dasma se skom nejt as ni muj e fejume me msit ka qen kjo martes filluan te me pritshin me te keq mirpo mendoja se do te ndryshonte azgje Su be me deshiren time teshat nuk ishin Te mijat krejt qka I kishin Marr neper zebepe dhomen dola per me ble mirpo kunates nuk i kishte pelqyer edhe ma kishte ndrruar pa dijenin time daten e dasmes ma ka shty qdo gje benin kunder meje nena e ti babai edhe Motra u martova 30€ vetem per flizur as kuror sme kishin prur mirpo un i bleva me Para Te hallave Te mija u martova u kry edhe kjo dit dita e marteses qdo gje qe beja u doke gabim un nuk gucoja Te perdorja domosdos e kiselin laja banojn me sod Nuk I pelqente aspak vjerres qdo gje qe beja nuk I vike Mir Kisha per me dal me burr fillonin poterat na duhet te vetemi jo burri, Un u ftoha dhe doja te shkoja te mjeki dy automobila kishin ne oborr mirpo nuk na jipshin as te holla migja i burrit gjith na dilke kra Nuk mundemi Te jetonim ne nje shtepi Ku ma shum kom derdh lot se sa buk qe kom hanger dhe vendosem te dalim me qira filluan poterat shloje grun martohesh apet prej nervozes e stresit mu paraqiten gjendrrat teroide Ku tri dit kom nejt ne dhom as qe ka ardh kush me ma qel deren pos qika e migjes burrit dhe ka ardh babi me mamin e me motren mem pa dhe vjerri im I ka than shka ka lyp ne ardh ky ktu Qdo dit e potera qdo dit e me keq situata Dhe u dajtem dolem me qera babi im pagoi qiran e par se skishem pare un isha pa pun ky punojke ka ni dit Vendsi Te ma shiste dukatin Dhe e beri 3jav shum Mir kemi qen sa ky nuk shkoj Te Familja vet Mas tri jave filluan problemet nuk shkojke pun genjejke qe esht I semur Ni dit shkojke dy tri jo Un gjeta nje vend pune U qojsha bejsha punet maroja buke. Se vike prej pune ne 6:30 qe ta kishte gati Mirpo nuk i mjaftonte punoja 9 or prej 11:45 deri ne Oren 21:00 Filloi Te me percjellte Me ruante Te dera e punes filluam Te grindeshim pa nderprer Mirpo Familja e ti e sidomos nena e ti gjithmon I fliste Nuk lihet nana per nje grua E lloj lloj fjale Edhe pse gjith i kom than shko dy her shefi i punes me tha qe nuk ban me Te rujt Te dera se kom edhe shum puntore tjera I tregoja por nuk kuptonte At dit qe Kisha per me Marr rrogen Kisha rast vdekje Kisha gjyshin per ta vorrosur dhe djalin e migjes gjyshit Po at dit me largoi nga puna per shkak qe Ai vinte bente roj Te dera shitores Te gjitha Te hollat ja dhash per ta paguar qiran e shpenzimet tjera perfundoi edhe e pamja gjyshit. U ktheva ne shtepi Probleme pa ndal Doi Te shkonte Te dajt e vet per Te punuar edbe dajt e vet I qiten kusht o kthev ne greme a sa Te jesh me qet gru na ste marrem filluan problemet me te mdha nuk mujsha as me motra me fol se menojke qe me naj kan te tetja vet me qoi dhe as gjys ore erdhi aty tu kujtu qe un sjam aty e kom dal qaq logjik te dobt edhe te prindrit me qoi ni dit shkova Kur mas ni ore e gjys erdh me bicikell Tu kujtu qe un sjam aty Edhe I kom than shka lype me ardh qu hec ti a je tu menu qe Baba jarana em bje a? Edhe ka hec I ka qu babit sms qika jote em perzuni se un kesh tu nejt grindja pa nevoj dhe erdh tej te ndarja i ka palu teshat ket kufer I ka pas jom nda. Mirpo mas ndarjes ka fillu tu fol e tu ngjit fjal nuk ja vlen me hup veti. Shum ma Mir o ma heret se kur Te bahet shum von un ala 22 vjeqare jom!