Cdo vjeherr ka qef me shti hunt ku zduhet, me ka than "Na smajm nuse qe sbon fmij", Burri me thon qe... | Histori Të Jetës

smajm

Cdo vjeherr ka qef me shti hunt ku zduhet, me ka than “Na smajm nuse qe sbon fmij”, Burri me thon qe…

Cdo vjeherr ka qef me shti hunt ku zduhet, me ka than “Na smajm nuse qe sbon fmij”, Burri me thon qe… – Pershdetje gjithve qe jeni pjes ksaj faqe desha e une te shkruj Historin e jetes tem jam nje Grua 26 vjeq jam e martuar qe 3 vite po une jetoj peredim vetem me burr po une nuk kam femi deshira ime te kem nje femi djal vjaz per mua slun rol veq me kan i shedosh para disa mujve pata ni dhimt ne bark shkova ras urgjet te mjeku me bone ultrazan me qu per spital me bone kotrolla ultrazer analiza gjitha me dulen mir po quditen qe po rrok kjo dhimt edhe mjeket po tash para do dite apet shkova bena ni kotroll me dulen mir po mu ka thon niher une duhet me kry kotrollat tani ju kotrollojm dyve po halli jem eshte se une po merzitna shum se sa her jam shku ne kosov me kan ofedu me fjal shum rana qe une demek nuk gjaj thmi ma bojshin familja burrit na nuk mbajm nuse pa femi une merzitsha shum se thojsha me vete pse zot spo fal femi po zoti ja kam lan dor kur don aj me sill gezim edhe mua si gjdo grua si ka gzu po kosov sjam kan afer qe 9 muaj po spo terhek me shku kosov kur pe di qe po ranojn me fjal po qa ma keqja edhe telfon po mi folni njojta fjal si qysh mi kan thon une Burrin tem e du shum dhe me don mu me thot ski nevoj mu merzit se une kurr spo thom per thmi qe ni vit bes per pak fjal ja nisi me kajt si thmi se shum po merzitna her her thom mu da ja boj burrit ma mir po dahem se kshtu nuk shkon po ky thot une pej teje sdan ka e du sdi qa me bo fillim kam pas problem si gjdo gru zullum ka dodh qe edhe me ka maltretu po apet i kthejsha folsha po tash ka dryshu shum sidomos pej qe kaam qe spital ma kurr idhnim sme ka nxirr po arsye osht pse gjdo vjeherr ka qef me shti hun ku zduhet se gjdo femer ka deshir me pas ni femi kra veten edhe vet me dit qa evladi une ju kisha thon gjdo vjeherr te rrin veni vet si vjeherr mos mja nxi jeten nuse se sod neser ka qik edhe qikes saj ja bon dikush nashta kush ma shume se une kish pas qef me pas ni evlad edhe me dite ndjenjen e nanes edhe edhe te evladit jam shume e merzitur dhe i lutem zotit tma qon nje fmij te shendosh, dhe ju lus vjehrra te dashura mos ia beni kete askujt si njeri jo si vjeher dhe nuse sepse eshte gje shume e rend per nje grua qe mundohet me mish e shpirt me pasn je femij dhe ju tja beni kete eshte shume e rend. E zgata me falni. Ju Pershdes ju lutna pa Ofedime se boll po marr fjal rana bili ju mos ofedoni. Ntm kaloni mir.