Cdo gabim qe bahet ne shpi Vjehrra e merr fajin permi veti, por Zoti nuk po m'jep djal deri tash dhe... | Histori Të Jetës
Cdo gabim

Cdo gabim qe bahet ne shpi Vjehrra e merr fajin permi veti, por Zoti nuk po m’jep djal deri tash dhe…

Cdo gabim qe bahet ne shpi Vjehrra e merr fajin permi veti, por Zoti nuk po m’jep djal deri tash dhe… – Mirdita anonim ju lutem spari ju pershendes. Edhe une deshta te ndaj historin tem nuk kam probleme tradhti sende koti si shumm femra une jam nje 37 vjeqare nen e 4 qikave fal zotit i kam shnosh mir qika ma e vogla i ban 4 vjet tash edhe pak vjerra me thon knon ni kang qe me prek thell ne zemer Nana zez rrit e ruj prap se prap deren e huj, ma permend tan kohen qe skam djal une shum jam besimtare edhe kam frik shum prejt zotit. Tash qe ni koh me thot qika tu rrit. Me thot qe me kthy anen mujsh me bo djal une po tutem shum ka nje her edhe mu po mrrejet mendja me shku ish nje gru plak ktu afer ne pz. I kam lind qikat me operacion mjekt mka thon qe edhe nje linde munesh me pas nese me lind apet qika i bi pishman tan jeten pse nuk bona qka me tha vjerra ma e keqja asht se burri jem asht vetem nje djal. Une e di qe pa izen te zotit nuk bahet kurgjo po une tash pernime jam shum siklet edhe burri me thot qika u rrit besoni motra e vllazen jam shum keq. Edhe diqka ju lutem une shum e rrespektoj vjerren mi don qikat e di qe mdon edhe mu qdo send qe u bake diqka shpi e mere qdo her fajin permi veti asht ligji i shpis nese asaj i pelqen diqka edhe vendimin e merr vetem ajo do sdo tjeter kush nese ja mush menden burrit tem ler m ndrru anen der tash burri jem u kan qe kjo tem e shtatzanis mos mu permen hiq amo tan kohen tu permen filani asht ma i ri se ti djalin e ka shkoll e mu ala sen smka thon burri kjo veq ka fillu tash nje dit i thash si me bised nan kjo asht pun e zotit une ti edhe djali yt sado qe munona smujna sen me bo pa dhan izen zoti. Thot gjeth kjo pasuni pa ni evlad te hajrit qka po na duhet jeta djali u shkatrru tu punu nat e dit sdi as vet qka me ba besoni une e kam lan ne dor te zotit edhe ni her ju lutem pa ofendime!