Burrit m'thot "Ti gjithmone duhet te qeshesh, dhe t'i respektosh familjen dhe nese nuk te rrihet shko le djalin"! | Histori Të Jetës

shko le djalin

Burrit m’thot “Ti gjithmone duhet te qeshesh, dhe t’i respektosh familjen dhe nese nuk te rrihet shko le djalin”!

Burrit m’thot “Ti gjithmone duhet te qeshesh, dhe t’i respektosh familjen dhe nese nuk te rrihet shko le djalin”! – Pershendetje ju lutem ta postoni ket shkr** dhe deshiroj te mbetem anonim.kam nevoj per keshilla tuaja qfardo qofshin neve na ndihmojn sepse po lexoj shpesh komente qe jon rren kto histori por besoj kush ka probleme po ndihet i lir te shprehet ketu si un.Spo di nga ti filloj sepse jom e lodhur psiqikisht shum, sidomos kohve te fundit jam e martuar dhe kom nje djal sa nuk kishim femij me burrin kalonim mir mirpo me lidjen e djalit burri im u largu shum nga un disi sikur nuk isha gjall sjellet shum keq dhe ftoht me mua sidomos ne prani te familjes se vet ne jemi jasht por familja e tij vin shpesh ktu si npazar dhe ndihen shum zotni kur vin dhe komandojn dhe me tel 10 her ne dit qaq sa skemi koh per veten dhe as per djalin po kush i ka fajet ktu na vet sepse lejojm shum,jam mundu shum her me bisedu me burrin ne menyr te qet pa kriju probleme qe ta gjejm ne rrug te bisedojm per gjerat tona ne te dy ai as qe don te nij jo un i kom familje qdo gje qe kemi ky ka me jua tregu qdo cikrrim more mdoget vetem kur flejm bashk jo, tjerat krejt po kshtu qe ata po kan mundsi te flasin te perzihem qdo kun a un si sherbtore e tij ,per nga parja as qe lodhi kryt ju qoj edhe vet nuk e besoni un qoj shum ju ndihmoj sepse jom rrit ne skamje ne mjerim por me edukat dhe kultur te mahnitshme sepse kishim babin njeri te lart me mendje te shendosh ,kshtu u mundova dhe te burri por burri sma di kurr dhe mshkel shum kjo gje pom vret shum pse skom rendsi aspak per burrin tim .e kom marr patentin qe 9 vite kurr sme lejon te vozis jo jo djali naj ndeshje jo ktu jo aty kom ra ndrepresion gjithmon mbyll qfar jete asht kjo ma zi si nkoh te ali bingut njerz te prapbetur shum kjo familje qenka e veshtir te rritesh nje familje te shkolluar gjithmon me libra ndor dhe kur martohesh nkso familje pa pik shkolle e pik kulture ekxrem zdihet kush asht gru kush asht burr tan perniher folin tan nkrah te njani tjetrit edhe nese e kan gabim per ta normal per nga ana fetare rrafsh jon burri nje dov se di as shahadet jo sa djalin kurr se mson gja te gjitha ja msoj un djali im din shum dov din shahadet kjo mlumturon shum sepse un po i percjelli ata qe ma dha babi dhe mami im mua,por ma kryesorja burri jem qe sipas tij un gjithmon duhet te qeshi dhe tja respektoj familjen a qe un merzitem pa tmit ska dert dhe shpesh me thot nese nuk te rrihet shko le djalin ky asht i imi kjo gje pom qmend jom lodhur nga kjo situat aq sa kom fillu dhe un me zhurm sja respektoj me te tij njeri i akullt ash kurr nuk qesh kurr nuk te disponon behet nervoz me ne kisha desht qe tmi thot ngadal te gjitha nmyr te ti kuptoj me mir po smi thot kurr vetem hesht hesht si vdekur me ka ndodh te shoh disa endrra pak te quditshme po ne ket koh te problemeve tona shoh shpesh sikur i nxjerr pej te lidhur dhe fije floku nga goja e tij pasha Zotin nuk po rrej se ndoshta mendoni se po i rris gjanat po jo se di as vet jom keq shum,vetem zhurm zhurm nuk shkon jeta kshtu edhe un jom njeri kom ndjenja por jom edhe e smur e ky sme kupton qe 6 vite un nga shtazania e djalit jom me tencion te lart me veshk te semura dhe per perdori kogja tableta per ta shty jeten perpara ky rri si u huaj qart me duket qe sme do,po ndihem e pa vler nuk po mjafotjka vetem pun pun pasrtim buk sjellje te mira edukat po jetoj me ta ei kom lan krejt familjen per ta jom tret e kur kthehna jetoj katastrof .pom dhimen familja mju tregu e kom vetem nji vlla hasret babin ma ka lendu kur ishte luft ne Ks jam ne hall si te jetoj kshtu pa respekt pa dashurin e tij dhe te ndahem sme bo zemra kemi djalin nmes dhe i kujtoj ditet kur ishim mir kjo me vret se di mfalni e zgjata ju lutem me ndimoni se ndoshta bin kshillat tuaja e i shoh dhe gabimet e mija une.