Burrit ja kam mar femijet,ne jetojme ne banes tjeter,ai po kerkon te kthehet tek ne por un nuk... | Histori Të Jetës

Burrit ja kam mar femijet,ne jetojme ne banes tjeter,ai po kerkon te kthehet tek ne por un nuk…

Burrit ja kam mar femijet,ne jetojme ne banes tjeter,ai po kerkon te kthehet tek ne por un nuk…-Pershendetje..desha me dajt edhe un historin time bashk me juve..jam nje nene e 2 fmive jetoj dhe punoj ne zvicer…kam pasur 10vite martes fillimi ka qen shum mir me lindi vajza krejt ne regull pas 4viteve me lindi nje djal krejt ne regull me dashuri me tana te mirat….kemi jetu bashk me prindet e tij…kemi pas dashuri ndaj familjes…mirpo qe nje vit jeta krejt ndryshoj buri filloj mos te vine ne shpi.me shum rinte jasht as vet se di ku.?vinte ne shpi vec regulloeshte dhe dilte,skishte as interesim as per mu as per fmit,kaluan disa muaj filluam me grindje fillium grindje mes nesh,pastaj filloj te ushtrone dhu,n ndaj meje para syve te femive . Nje dit smunda per ta perballu ket historiI thash vetem smuj me stop . Nje dit erdh ne shtepi dhe u grindem,dhe filloj perseri me dhu.n ndaj meje dhe iku. Un ne at cast i afrofa fmit dhe shkova ne polici e denoncova. Filluan grindjet,filloj te ushtroj maltretim ndaj mije,ne sy te fmive.fmit filluan te frigoen…jetojshim bashk me prindet e atij gjithmon kemi pasur dashuri…po krejt ndrishoj per ato 10vite…jetes nuk i dihet asnjeher..nje dit erdh ne shpi buri dhe filluam te ngrindemi. Skishte as interesim per mua as per fmit…nje dit prej ditesh filloj grindja perseri dhe ushtroj dhu.n perser ndaj mije..dhe ateher i afrova fmit mos te behen me trauma,dhe i thash vetes stop nuk muj mo,dhe shkova e denocova ne polici,policija mori masa menjeher,dhe ja ben te ndalut per 30dit nuk kishte leje me jetu ne at banes me ne,un per ato 30dit kerkoja banes ku te jet vec mo mos jetoj me te smunda me ta perballoj jeten me at njeri per cat vit sa kum vujt,mas 2jave e xheta nje banes dhe mora fmit u largova pa lejen e ati per fmit……dhe dola ne banes e ndrova kantonin edhe pse menjeher me pranuan kur ju largu denimi aty per 30dit moren masa me shum shteti ta kemi nje gjygj sa ma shpejt shkaku i fmive,se me cilen do te shkonin fmit mirpo gjygji e verifikoi se fmit me takojn mu vec dit vikendi kan drejt me vizitu baben e vet,,,per momentin jetoj me 2 fmit vajza 10 vjet djali 8 vjec ,,,tash aj me lut me ju kthy un me fmit,,mirpo skam me besim tek aj njeri,ju lutem sadopak naj keshill si te veproj edhe pse esht babi i fmive te mi edhe pse prap ndjej dicka per at njeri ju lutem me keshilloni.ju falemenderit.