Burrin e kam doktor, ai po e keqperdor titullin qe e ka qe te me tradhtoj me paciente... | Histori Të Jetës

Burrin e kam doktor, ai po e keqperdor titullin qe e ka qe te me tradhtoj me paciente…

Burrin e kam doktor, ai po e keqperdor titullin qe e ka qe te me tradhtoj me paciente… – Pershendetje une jam nje nene e kater fmive,dy jem dhe dy vajza deri para dy vjete kemi qene familje e perkryer kur pikrisht para dy vjete hyri mes meje dhe burrit nje femer e pavler dhe na shkaktoi shume probleme familjare.Bashkshorti im ra viktim ne kete rast e mashtroi ja arriti qellimit.Une qysh ne fillim te kesaj historie une filliva me dyshu ne bashkshortin sms te msheft thirrje non stop tedyshimta dikur vendosa me pyt kush eshte kjo ai me tha nje paciente se harrova ta cek bashkshorti im eshte doktorr edhe vendosa ta le me aq edhe pse ato thirrje dhe sms ishin te dyshimta une e lash kaloi nje koh kto thirrje vetem sa u bene edhe me te shpeshta vendosa te flas haptaz i thash bashkshortit nuk du me pas kontakte me at vajz ai kembnguli se e kam shoqe dhe vendosa me e percjell ne tel fillova ti shoh bisedat e tyre sado pak e kuptova qe ka diqka mes tyre.Kem pas shume grindje bashkshorti nuk e ka pranu fajin ne anen tjeter ka dal me at vajz non stop,une at vajzen e kam thirr ne tel ne prezenc te bashkshortit ajo nuk e ka pranu as qe del me ta e as qe ka diqka me te.Kshtu qe kalun 2 vjet me te njejtat probleme tash para dy muajve ja kam nzan edhe fotot edhe mesazhet ku kjart po shihet qe jan dyt bashk.Bashkshorti qe 2 vjet ka qen gjendje depresive tan kohen ka dasht mem tregu diqka po kurr se kam.kuptu vetem me ka than kam shume probleme qe ska kthim mbrapa edhe tan kohen me ka than qe une ty du.Dola me bisedu me at vajzen ajo ishe femer pa respekt e pavler edhe non stop thojke une skam faj burri yt ka faj.Ajo per dy vjet rresht qe kam bisedu me ta ne tel me ka genjy mu ka dash mem largu e me burr ka dal tan kohen.Jam shume e zhgenjyme e thyme shpirtnisht se burrin e kam.pas shume te mire edhe kem kalu shume mire mes veti qe dy vjet i kam dhan shume shanca me u permisu po aj veq ka vazhdu me ta tan kohen.Une tash masi ja nzuna fotot edhe bisedova me at vsjzen ka dhash edhe ni shanc per fmi se fmin i kam shume te mire thash mos ti le fmin pa bab a une per vete nuk ja fali kurr edhe pse ndashta eshte viktim ne kete rast po jam e inatosur qe une tan kohen i kam than me hek dor prej saj ai perkundrazi eshte lidh edhe ma shume .Jam e thyme shpirtnisht nuk po muj me perballu kete situat as me u pajtu e as me harru po as me pas dashnin e respektin per burr qysh e kam pas perpara se kam jam ne hall as nuk po muj me fjet as me hangr kam mr keq ne anen tjeter fmija nuk po muj me jau shkatrru jeten me i lan ba bab se boll i ka shkatrru burri se edhe fmija e kan pa ne rrug me kerr bash me at te pavler edhe mesazhet i kan pa jam lodh shume me fmi duke bisedu me ta me harru kete problem edhe fmija po merziten.Ju lutem me ndihmoni sado pak me mendimet e juaj se ne kete situat eshte veshtir me vendos ose me mendu vet se besimi e respekti e man ne jet nje martes e un kam frik qe bashkshorti im del prap me te edhe pse mk ka dhan fjalen se kjo pune kam marr fund ku kem bisedu te tret bash para nji muaji flm per mirkupti!