Burri ska qene kurr i interesuar per mua, nje dit solli nje shok per drek i cili rrinte i hutuar duke me pare! | Histori Të Jetës
i interesuar per mua

Burri ska qene kurr i interesuar per mua, nje dit solli nje shok per drek i cili rrinte i hutuar duke me pare!

Burri ska qene kurr i interesuar per mua, nje dit solli nje shok per drek i cili rrinte i hutuar duke me pare! – Ju lutem dua dhe une te tregoj historin time dua mendim. Jam e martuar kam 2 fmi. Nje dit erdhi shoku i burit do shkonin ne Itali ndejti per drek as sfoli as henger ishte i hutuar, mendova eshte i turpshem une as hyra ne dhom as sfola thash njeri i huaj. Buri skishte tel dhe i thash ti coj ftes ne fb shokut qe te komunikojm, mire me tha. Si shkuan ne itali folnim me adres te tij. Buri ska qen kurr e intereuar per mua. Nje dit shoku me thot dua tet them dicka. Qe kur me pare si kam hap zemren. Mire i thash, dhe me tregoj per jeten e tij qe me preku jasht mase. Ishte i ndare gruan kishte 3 femij. Gocat i mbante ai cunin gruaja gruan e kam dasht e dua dhe do ta dua sa tkem jeten por rethant na ndan. Me thot dua dike por sdi si tia them. I them:po a arin njeriu te dashuroj 2 here. Me pergjigjet as se kisha menduar qe do te doja tjeter pervec gruas por ja qe ndodhka. E pyes po kush eshte? E njeh me tha vet ti mund tme ndihmosh. Po i them do te ndihmoj,vertet me thot po pata mundesi me gjith zemer. Sme tregonte i bera be ne goca. Pse me tha me bere be ne goca u nxeh jasht mase sa dhe une neper mjet tel u tremba. Do te tregoj ndash merzitu ndash be bllok. Ti me tha je. As vet se besova jo gabim je i thas. E di me tha por kjo qe me ka ndodh mua sia uroj askujt. Dua ta dish tha qe ke nje njeri qe te do me gjith forcen e shpirtit. Une tha e pash qe ti percillje lumturi por e lumtur sishe. Duke e njoft dhe burin. Te tregova qe ta dish se ke shum vlera te tregova qe te njohesh veten edhe pse sti din vlerat. Sdua asgje prej teje me tha une te desha qe nmomentin qe te pash do tdua sa tkem frym thash tet mar dhe te ik. Kemi fol qe prej asaj dite pa u shkeput qoft dhe nje sek. Per here te pare me thot gjendem ne poziten me te veshtir qe spo gjej zgjidhje. Kam vujt pa fund jam rezu jam ngrit pa e kuptu asnje. Me tho me merzit pa fund sa po tme merzite dikush aq sa me merzit ti do i kisha dhen viz. Eshte shum i llogjikshem, fol drejt ate qe eshte. Sdua te ngre lumturin time duke lendu dike. Vet kur e mendoj fjalen ndarje e vuaj pa fund. Jam i gatshem dhe jeten ta jap per ty per femijet tuj. Dashuria jone thot dhe titanikut ia kalon aq shum qe me kupton dhe e kuptoj. Vertet me fal shum lumturi,dhe ne momentet me te veshtira qe mund te jet me pergjigjet me degjon edhe pse ka hallet e veta.