Burri nuk me lejonte ta takoj vajzen si shkak i hakmarrjes qe e lash, Zoti me dha forcen dhe u ngrita te... | Histori Të Jetës
Zoti

Burri nuk me lejonte ta takoj vajzen si shkak i hakmarrjes qe e lash, Zoti me dha forcen dhe u ngrita te…

Burri nuk me lejonte ta takoj vajzen si shkak i hakmarrjes qe e lash, Zoti me dha forcen dhe u ngrita te… – Anonim ju lutem! Pershendetje per gjith fansat e faqes… Edhe un si gjith njerezit kam nje jet me plot vuajtje dhe dhimbje por gjithnje i jap vetes kurajo te vazhdoj tutje se edhe sprovat vijn nga Allahu jon i madherishem e un jam nje vajz e vetme ne familje ne moshen 15 vjeqare me vdiq babai vazhdova jeten me nenen pak me veshtiresi por arrita ta kryej shkollen fal zotit dhe nenes mbarova farmacin… Ne moshen 22 vjeqare u martova normal me njeriun qe zgjodha vet por jo gjithmon njeriu eshte ne te drejte ne zgjedhjen qe ben vet nji vit mendova se jam femra me e lumtur jetoja ne harmoni pas nji viti zoti me dhuroi nje vajz isha shum e lumtur qe zoti ma dhuroi te ndjehen nene kur papritur gjith jeta ime u shenderrua ne ferr burri filloj bixhos te luante vinte naten von atje humbte parat te un kerkonte fajin vuajta ni vit dhe vendosa mu nda u largova nga ajo shtepi por me vuajtje te madhe se nuk kisha afer vajzen …kalova nje koh pa vajzen rash ne depresion isha shum keq …ish burri nuk me lejonte ta takoj vajzen si shkak i hakmarrjes pse u ndava nga ai… Dhe nje dit mar forcen dhe bekimin e allahut dhe ngrihen ne kembet e mija dhe fillova luften time per ta mar vajzen… Fillova te punoj shum shpesh mersha kercnime nga ish burri se do te bej ashtu kshtu… Po ma per mua nuk kishte ndales ne rrugen qe fillova per ta mar vajzen time dhe dashti zoti e mora vajzen ne seancen e par gjyqesore… U gezova pa mas isha nena me e lumtur qe kisha vajzen afer… Kur papritur pas nje kohe gezimi me godet nje semundje(kancer) dhe aq shum kam vuajtur jam ulur por prap jam ngritur per te vazhduar… Dhe ju kisha lut te gjith motrat e vellezerit musliman te luten per mua se tash i nenshtrohem operacionit dhe kam ndjenjej se do e perballoj edhe ket semundje sikur gjitha te kqijat tjera. Allahu ju meshirofte te gjithve… Nese e zgjata ma boni hallall!