Burri me prezantoi djalin e tij pas 38 vite martes, ai kishte gati moshen time, me kete lajm ai me... | Histori Të Jetës
moshen

Burri me prezantoi djalin e tij pas 38 vite martes, ai kishte gati moshen time, me kete lajm ai me…

Burri me prezantoi djalin e tij pas 38 vite martes, ai kishte gati moshen time, me kete lajm ai me… – Pershendetje une Jam nje Grue qe jetoj qe 18 vjet nje zvicerr . Jam e martume qe 38 vjet dhe i kam 3 femi me burrin tem. Si nat koh para gurbetit kum pas hek Shum ne Kosov dhe kemi ik ne gurbet . Une Jam kan gjithmon deri frik ne gjendje per burrin tem edhe shpirtin me dhan . I kam nimu per gjithqka ne jet e kum pas punsu ne Kosov Jam munu me ndreq pak jeten e mir per neve. Ne vitin 1999 kemi shku nzvicerr kemi pa hek shum per me mujt me jetu ktu mas do vite burri im u pat kan me shendet Shum keq jeten ja kum pshtu une ti shti mit mi thirr mjekt. Sa lot kum derdh une per ta ma Shum Sa fmit e mi e kum dasht. Skemi pas Kur Probleme jemi dasht Shum Dhe e kemi qu Shum mir . Para tri diteve me tregoj burri im qe e kish ni tjeter femi me nje gjermane. U befasova edhe Jam Shum lendu Pse nuk me ka tregu tverteten ne fillim. Daja jem e ka pas diktu qe ky ka fmi nana jem um ka pas kallxu Po nuk i besojsha kerkujt perveq burrit tim. Kur ja tregojsha se nana jem me kallxoj per ket teme u nervozojke dhe me kapke per fyti. I kum pas besu Shum qaq qe nuk i besojsha as nanes as dajes tem. Qe tri dit une Jam pa gjum kam Shum nervoze dhe Po qaj Pse me ka ba ket merzi. Pe ni Veten Shum posht si mu kan rrugaqe Pse e kum pas ket nafak . Aj djali ish gati mocanik me mu, oh Zot cfare tmerii perjetova cfare trazire ne mendjen dhe shpirtin tim qe me lendoj shume dhe me beri te ndjehem shume keq, ma thej besimin qe e ndertova me vite, mi humbi ato vite qe kalova me te, me shkatrooj ate lumturi qe une vertet kisha pasur lumturi te rrejshme kisha pas jetu me nje njeri qe me rrejti me vite e vite dhe tash kam mbetur ne mes te rruges sdi si te veproj er jeten time se nuk e prisja kurr nje tradhti, e quaj tradhti se ai nuk me ka treguar qe nga fillimi e ndoshta edhe ka kalu kohe edhe me te nete njejten kohe dhe ndjhem shume e pa vler ndjehem se e gjithe jeta ime paska kaluar si nje mjegull qe une nuk pasna mujt me pa kurgjo, ndoshta skom deshte me pa kurgjo tu i besu shume edhe tu bo shume per te… Jam Shum nervoze pse ma ka perzi tasht Familjen me gjermane. Prej asaj dite burri jem ka Vdek per mu as syt nuk du meja pa sum ka lendu kurr qaq Shum si tasht . Kemi Shum Konflikte ndaj neve. Deshta me ju pyt tasht apo reagoj qashtu si duhet a mu pajtu me ket merzi qe ekam . Kisha pas deshir te me jepni nje pergjegjje, kam nevoj per mendime edhe te te tjerve.