fbpx

Burri me ka genjyer se une isha gruaja e dyt, ne te verteten isha gruja e 5-t, si ka fytyr mem genjy…


Burri me ka genjyer se une isha gruaja e dyt, ne te verteten isha gruja e 5-t, si ka fytyr mem genjy… – Pershenshendetje.jam Arta 46 vjeqe dashta me shkru per historin time tajetoj per momentin ne Gjermani jam nje femer me edukat dhe me nje familje te shkelqyer jam shkolluar me fakultet nga ks kam punuar ne ks .Po pak u shtyra ne martes u martova ne moshen 42 vjeqe .kam pas shum oferta por pa sukses.Me njoftoj nje koleg pune me nje djal kshtu qe vazhduam bised po thujse 6 muj ishte shum i sinqert gjat bisedav ne rrjet sociale pas 4 mujve bised erdh ne ks.Me kerkoj te dal per bised dola mir kalum 6 or bised .biseda ishte e kalunja tij me tha qe kam qen me shqipatre jam nda 2 vajza shkak i ndarjes ishte tradhtija kinse gruja e ka tradhtu.Edhe me gjermane si shqiptart per interes per letra edhe me te nje djal. Nejti ne ks 10 dit po thujse 3 her ne dit i takojshmi ne mengjes nje kafe kur shkojsha ne pun ne pauz te drekes edhe masi perfundimit te punes .Biseda vazhdoj 10 dit shum ne rregull shum.me ven me premtoj per leta per te gjitha me tha ski kurfar abligimi daj kerkujt per veq se meje .Njefar avanturisti ishkan po me gjith ate me tha du mu drejtu me jeten du me harru te kalumen. Nuk vendosem ne ato 10 dit u kthy per gjermani vazhduam bised edhe 2 muaj dhe vendosem..u feju neper mjes interneti perfudoj u fejum.me kerkoj unaz me nje vler te madhe edhe ato i krytem .Me tha vozhdo me kurs vazhdova se kusht per gjermani ka qen gjuha .Mas 2 mujve erdh ne pushim.vendosem u martum qe naten e par te marteses e veretova qe nuk jan familje emir se u rroken vllaznija ne shkum.me fjet ata ben zhurm nuk e pyta sen kaloj .Ne mengje si u zgjova kunata e madhe me urdhnoj per te gjitha punt e shtepis me te gjitha me fshis e me buk se ti shqipart okej un kisha me shku ne kurs edhe pi tham burrit duhet mu kthy thash meniher sita kry kursin me tha pse thash po ashtu e kish ndegju kunaten tu fol amo se per qka se ka kuptu i tregova thash duhet mu kthy se kame ba buken me tha jo shko te familja jote shkova dot te thot te familja jeme .1 muj qendrim burri ne ks u kthy pe gjermani un vazhdova punen kursit rregullat si shkojn per me ardh ktu procedura e letrave perfundova kursit mas 1 viti e bera vizen erdha ne gjermani krejt okej .Mas 4 muj qe erdha ne gjrtmani ishte viti i ri me shku ne ks per pushim ndodhi nje tragjeni ju vdiq vajzave te tij nana se dot te thot ato ishin me nen .Pas ni kohe kuptova se burri kish qen i martuar edhe me nje shqipare e nje gjermane dot te thot 4 ishin para meje un e 5 .Pasi qe vdiq nena e tyre me detyroj me.nejt ne ks me tha 1 jav aj nuk me morri 5 jav sa qe ja bera presion ja merrem ja shkova te familja jeme erdh me murr.U nisem per gjermani filloj zhurma sa qe sa kem.ne ks nuk foli shum po rruges masi kalum ks ma mos vet fjal zhurm maltretu .Prej aty ma ka fillu gjithqka te permbysen ma ska shku mar asnje dit po thujse 2vjet e gjysm shum e kam duru sa qe kerkush nu ka dit per problemet e mija se nuk dojsha mu ba shkatare per mu nda shum shtres maltretim psiqike sa qe kalon te gjitha kufit mase qe nuk u durojke asgje .ne gjermani kur pa dal kund as per kafe me shoqeri nenstop ka dal skam koh per ty jam.i angazhun me pun gjith me thojke ne ks vetem i marrke fmin e vet e dalke gruja e ka venin me nejt ne shpi jo me marr permas ma sa qe humbi dashurija edhe gjithqka .Shkum ne ks akish pas plan mem lan apo momentale nuk edi kshtu qe u ndajtem.me tha ma mos hajde okej u kry u ndajtem.Po un kam ardh ne gjermani me nje strehimore te grave nuk di se qka muj me ba a muj baj dokomente ajo kto me kan premtu qe po amo sa muj tash se di sa kam ba mir apo jo .Aj smu ka lajmeru asnjehet edhe megjith ate edin qe jam ktu .Ma ka shkatrru jeten mua edhe pse se kam meritu se jam shum.me edukat dhe femer primare po njeri i pa bler po te bajke edhe ty te pa vler .kjo esht historija ime po ka shum sene po un ne pika te shkurta e kam shkru .tash ma nuk pres me ju kthy po veq i lutna zotit enjerve te mir qe te kem sukses se jam shum ne stres flm ju pershendes.