Burri ma shume me jep dajak se buke, ma ka humb shikim nga njeri sy sepse mbajsha inat kur ai... | Histori Të Jetës

Burri ma shume me jep dajak se buke, ma ka humb shikim nga njeri sy sepse mbajsha inat kur ai…

Burri ma shume me jep dajak se buke, ma ka humb shikim nga njeri sy sepse mbajsha inat kur ai… – Anonim ju lutem.Jam nen femijesh dua te tregoj dhe un historin time.Kam 12 vite martes dhe un si gjitha martesat ne fillim ka qen mir ose mund ta quaj mir pasi e doja dhe ja beja qejfin vetes,sepse jetonim me familje te burrit dhe burri im ishte i pa pun por gjith kohen s’ishte ne shtepi vetem ne mbremje vinte,dhe kur e pyesja vazhdonte me ato mashtrimet e tij qe i besoja sepse e doja .Por erdhi dita ngelem vetem me femijet tan,tani u zbulua fytura e tij e vertet luante bixhoz merrej me femra tjera saqe kur une ja zbuloja dhe i kerkoja llogari se perse kur ke grua dhe ke femije ai normal qe nuk pranonte ,ne tel i shihja mezazhet e femrave dhe thojke qe si njoh e thirrnin ne tel folke afer meje me to thojke po baj hajgare me to se jan femra rrugash .Vazhdova mos ti besoj i thash pse ne tel timin nuk me vjen asi sms gabim pse mua sme therrasin gabim sepse un jam gjith diten ne shtepi ,po dhe po dala njejt do jet sepse kam karakter dhe jo i pa fytyr si ti .Kishim probleme une vazhdova ti mbaj inat po ai nuk duronte se ishte mesuar te me genjente dhe kerkonte me deomos qe te permiresonte mardhenjet me mua un nuk pranoja vazhduam te ziheshim kuptohet dhe un isha e tencionur flisja perqart dhe me maltretuu sa dhe sot i vuaj pasojat sepse me ka len 1 gjymtyr te trupit sakat. Nga njera sy nuk shof ma hiq sepse aq shume me ka maltretuur ma ka humb komplet shikimin dhe tasht vuaj per me pa qysh kom pa ma heret. Doja te ndahesha po ku te shkoja sikur e dini dhe ju sa mbrojtje kemi ne dhe sa kushte na ofrohen isha e detyruar ti nenshtrohem fatit dhe te jetoja per femijet e mi sepse skisha rrugdalje tjeter.Jeta vashdonte perseri kerkonte falje kur me shikonte si me kishte bere dhe i pranonte gabimet dhe thoshte sdo e perseris kurr dhe qe do kujdesem per ty dhe femijet,por sa mu hiqen vredat vashdoi te njejtat gjera perseri.U larguam nga vendi erdhem ne mergim ky i njejti perseri luan bixhoz po ti jepet mundesia merret me femra po ktu asht ma vezhtir se nuk jan si atje qe shiten per 1 provim .Kam pas dhe ktu probleme me te me kan keshillur te ndahem prej tij por nuk kam pranuar sepse jan femijet ata qe pa mar parasysh se si sillet me mua kerkojn te jemi bashk dhe mundohen me gjith shpirt kur ne kemi probleme qe te qetsohemi ,dikur kerkoja ndarjen por se kisha mundesin tani e kam mundesin dhe mbrojtjen nga shteti por nuk e bej ndarjen per hir te femijeve sepse me dhimbsen se jan shum te lidhur me te .Jemi dhe pa letra presim qka do behet me neve.E di qe do thoni sa e gjate historia po kjo esht vetem nje pjese sepse jeta ime eshte nje roman i vertet .Ju pershendes te gjithve