Burri ma perpara lun bastore se me mi jap paret per pampersa t'femijes, jam detyru qe te dal dhe te... | Histori Të Jetës

Burri ma perpara lun bastore se me mi jap paret per pampersa t’femijes, jam detyru qe te dal dhe te…

Burri ma perpara lun bastore se me mi jap paret per pampersa t’femijes, jam detyru qe te dal dhe te… – Mirmbrema ju kisha Lut qe te mbes anonime.ju lutna te me jepni kishalla qka te baj?jam nje nanen kom nje vajze 4 vjeqe jom e martuar qe 8 vite por qysh Javen e pare ka filluar gazepin te me shtoj burri nuk vike Deri Ne ora 3 te mengjesit kur e thirrsha ne tel hajde se po tutna kur u ktheke Ja fillojke me mrre pse pom thirr disa her ka marr me kabell me qitke ne fyt me fur ma qitke per mbi fetyr me lendu etj,etj.disa her kom ik kom shku te familja po mu lutke kthehu se nuk perseritet me.por edhe me keq me bojke.nje koh rash ne depersjon veq qaj e qaj.nuk kisha guxim me ju tregu vllaznive as kerkujt se kisha frik se vet e kisha dashuru.nisa ta urrej shum jetojsha veq hajt me shpres se nje dit dot bohet mir.nje dit kuptova qe isha shtazene u gezovaa aq shum edhe me ndojsha se dot ma ndalte gazepin. Mir lindi vajze edhe ne shtepi erdhi tezja ime per te me urua Lindjen me kapi me qiti jasht pse nuk Ja dhash paret qe mi dha tezja.gjdo dit me rrinte nuk kishin qka me honger lujke bastore kur I thojsha vajza ska qumsht ska pampersa skom thojke merr ku do lyp te familja jote filloj jeta me u merzit nuk kisha qysh te mbijetoj gjumin skom dit kurr te boj qet tu me rre.gjdo tre muaj na qitshin nga banesa se ishim me qira kurr nuk pagujke qira as per me honger as me pi as per senet me te thjesht vet nan,vet baba nuk dojke me interesu gjdo her e me zi. tash u ba 2vite qe jom te familja ime edhe tash kom vendos mos mu u kthy me se aji po jeton te nje shok I vet se ska ku te jeton se deri sa te vdes aji ka borgje e kredita .tash un nuk du as te flas me ate edhe pse me thirr jo I them nuk dua te jem me ty edhe vajzen kurr se merr me pa nuk ta ndaloj.me falni nese e zgjat por kom edhe shum te zeza te ati me ju tregu e spo di as ku me ja nis se shume kam hek prej tij, parameno mos me pas as buk mi dhan fmis ton e mu detyru me zgat doren gjithkun veq me marr do pampersa e me ul kryt te posht qe sun po ja arrin qellimin si nane me rahatu fmin ton. ju kisha lut te me tregoni a esht me mir per mua qe kom marr ket vendim?