Burri i Motres po me shikon me nje sy tjeter, po du me i tregu Vllaut por e prishi krejt familjen dhe... | Histori Të Jetës
Burri i Motres

Burri i Motres po me shikon me nje sy tjeter, po du me i tregu Vllaut por e prishi krejt familjen dhe…

Burri i Motres po me shikon me nje sy tjeter, po du me i tregu Vllaut por e prishi krejt familjen dhe… – Prsh, po shkruaj me fb t shoqes time te ngusht kshtu qe anonime ju lutem. Un jam 20 vjeqare dhe jetoj ne kosov, problemi jem a shum ma ndryshe , jetoj pa prinder ne nje qytet te kosoves sepse ata kan nderruar jet qe te dy, e kam pas shum veshtir pa ata po kjo esht jeta tani jetoj me vllaun e dyt qe esht 26 vjet me nusen e tij djalin dhe vllaun tim te vogel, vllau im i dyti eshte bota ime, pa te nuk mundem eshte i dashur i bute i moralshem dhe shum puntor qe dmth e kam gjithqka por prolemi im eshte ky, motra ime e madhja eshte martuar kur un kam qen 7 vjece dhe tani ajo ka 4 femij jeton e lumtur me familjen e saj po burri i saj ne vitet e fundit kto 5 vitet e fundit me duket se nuk me shikon si motren e grus se tij por ne menyr tjeter dhe kjo t’ju them t drejten me tut e kam vrejt prej gjesteve te tij por gjithmon jam ber sikur nuk po vrej asgje por kohet e fundit a tum hi qaq nerva saqe s ftyren sun po ja shof , ne krejt e dojm motren ton t madhe dhe ajo neve sepse gjithmon jena kan familje e bashkume , un kshtu per nga natyra jam vajze e lumtur nuk i baj dhe as qe menoj keq per askend, kam kryer shkollen e mesme dhe vitin jeter do shkoj ne prishtin per studime kysmet e dua shume motren time dhe familjen e saj por ajo as qe ja ka iden se qfare esht duke ndodhur dhe as qe ka me dit najher ne jet, burrit saj ja kom pa edhe do biseda qe i kish shenu do femrave shum fjal banale por asgje s kam then , un atij as qe i tutem as qe ma ndin e vazhdoj jeten si gjith po kaniher pom shkon mendja mi kallxu vllaut tem, kam edhe bisedat ne fb qe ka shkru palidhje po kur po i mendoj pasojat se baj kurr ni gjo t till se vllau jem se don qaq e per gjithqka m beson edhe s du mu kan shkaktare e ni konflikti n familje per hir te motres ton se me bo mi tregu vllaut tem ky a n gjendje qmos me bo se qe pas vdekjes se prinderve me to krejt problemet edhe gzimet i kom nda kshtu krejt qka deshta me thon asht se ka lloj lloj njeri n ket bot po duhet me dit qka me bo e tek. Asht ni sen qe sja baj kurr familjes teme e sidomos njerit qe e du mas sumti n ket bot vllaut tem, e tregova problemin ktu se deshta me kqyr qka mendojn njerzt ne lidhje me qeta qka kishin bo, ngjashem me mu apo te kunderten, jan edhe shum sene te tjera ne lidhje me ket rast qe s kam tregu ama as qe ja vlen me fol bile se krejt ato menime qe i ka ka me jap llogari para zotit e veq Allahu mundet me gjyku, n’dor temen a se un jam e njejta po aj e ka kallxu ftyren e vete, shyqyr prej Allahut e kam Familjen qe e dua dhe qe i jam falenderuese zotit te madh, gjanat per mu jan t njejta s’kam asni kontakt me to i tham qysh je edhe diten e mire foli naj llaf me to mos me dyshu t’shpis se aj vet a qashtu njeri qe s’fol qaq shum normale, mdoket e teprova pak me shkr**, ju pershendes.