fbpx

Babi e fejoj motren time pa deshiren e saj, motra nuk mundi ta perballoj ndarjen nga tjetri dhe vendosi ti jep fund jetes saj...

Babi e fejoj motren time pa deshiren e saj, motra nuk mundi ta perballoj ndarjen nga tjetri dhe vendosi ti jep fund jetes saj…


Babi e fejoj motren time pa deshiren e saj, motra nuk mundi ta perballoj ndarjen nga tjetri dhe vendosi ti jep fund jetes saj… Pershendetje Ju lutem postone qet histori, un jom lexuse e rregullt e ksaj faqe, kom shenu edhe tjera her, por ksaj here vendosa te shenoj ne lidhje me motren time, tanime te ndjer, pasi spo kom me kon mu shpreh, me mundon nje merzi ne shpirt, kishim raporte shum te mira me motren, vlla nuk kom, ishim vetem dy motra, dhe prinderit, kemi jetu ne kushte shum te veshtira, krym vetem tetvjeqare me shum skishim mundsi pasi skishim kushte, babi pa pun, ne ku gjejshmi pun najkun punojshmi, motra kryti tetvjeqaren, dhe skishte kushte me vazhdu me shum, merzitej shum, babi, mami gjith na vikatshin mua mu dokke qe edhe kafshaten e gojes po na kqyrin, mu doke qe ishim te teperta pasi skishim kushte, shpesh her kemi ngel te uritura, pastaj babi vendosi ta fejonte motren me nje djal te pasur, motra u fejua me pelqimin e prindve, por pas nje kohe ajo zbuloi se ai djali pinte, e malltretonte shum, dhe u nda, gjithmon met kqia, thosha pse o zot veq ne sjemi t’lumtur( mfal Zot) pasi un isha pak ma evogel se motra, kaloi pak koh motra u njoftua me nje djal dashuroheshin shum kalonin shum mir sbashku, por prindit niher ishin kunder lidhjes pasi ai djali jetonte shum larg, por me koh i bindem dhe motra u fejua, ishte shum e lumtur me te,vetem pas dy jave qe u fejua, i fejuari motres mori patent shoferin, ishin shum tlumtur bashk, por shum pak koh pas, kuptuam se ky djali kishte ber aksident, kur kuptoi motra u cmend, qendroi me or tera pran tij, pasi djali ishte ne koma, pas dy dite djali humbi jeten , motra ime u zhduk, me dit e kerkuam kur kuptuam se ajo ja kishe mar jeten vetes, pasi ska mujt ta perballonte, un kom nje merzi te madhe mrenda vetes, me vje shum keq per te, perse kishte fatin e hidhur, u sprovua dy her, edhe pse me ket djalin ishte shum e lumtur por ja fati deshi keshtu, un jom e martuar elhamdulilah kom femij, por me mundon merzia e motres time, pasi gjith kemi vujt n’jet..me falni por vetem kisha nevoj mu shpreh me nxjerr sadopak tkeqen pi mrenda pi shpirti, edhe pse tanime ka kaluar shum koh, por vujtjet nuk harrohen asnjeher, dhe thjesht deshta te shpreh diqka qe nuk mund te shprehem me askend dhe me mundon shume dhe do te me mundoj gjate gjithe jetes time. ju pershendes gjithve qe e lexoni dhe me kuptoni dhembjen time..Anonim ju lutem..Faleminderit..

';