sa ti ndreq letrat

Vjehrria i thonin Burrit “Kjo sa ti ndreq letrat ka me te ik”, m’linin pa buk, s’kisha as tomel per djalin!

Vjehrria i thonin Burrit “Kjo sa ti ndreq letrat ka me te ik”, m’linin pa buk, s’kisha as tomel per djalin! – Pshendetje te gjithve deshta ta ndaj edhe un historin time me ju une isha vajz e re dhe e rritur me shum dashuri nga familja mbusha 18 vjet kryta shkollen e mesme motren e kisha ne gurbet dhe vllezrit une jetoja vetem me prindrit por ndodhi nje problem i motres qe u nda dhe neve na u dasht me shku me i ndimu per femijet se ajo beri edhe nje aksident une dhe nena ikem te motra per tu kujdesur per femijet dhe motren dhe aty me thot nena ti duhesh te martohesh ketu per te qendruar gjithmon afer motres dhe ska rensi me ken vetem duhesh te martohesh ashtu me gjeti nje djal pa njoft pa dit vendosi nena te martohem vllezrit me pysin a don une nuk guxosha te them jo se i kysha mbi kok motren nenen babi ishte krejtsisht i pa faj aj me thoje ti nese don dhe pranova u takova u fejova per 1 jav dhe per 2 muj bashkjetova ati ne gurbet ne filim ishim shum te ri te dy por jo te dashuruar dhe un mendosha se me kalimin e kohes por aj as nuk me afronte me te mir ishim bashk por jo si shum te ri te dalin te knaqemi jo ashtu si kohen e te vjeturve u bera gruja e ti edhe as qe me shikonte ashtu edhe kishte familjen nena e ti i rrinte mbi kok se aj ishte i rritur ne gurbet dhe nuk ishte shum i menqur folte palidhje si nje femije dhe shum e mbronte nga un mos vall po e bej pervete se une isha me shum me ndryshe sa qe krejt me thoshin si e more mori kete por fati ngela shtazane me lindi nje djal une me shpres se do te behet do te ritet une bera 20 vjeq aj 21 por tani aj nisi te kujdeset pak per mua dhe djalin ashtu pak sa u kuptua familja e ti dhe nena e vet kapi ne dor keq sjelljet me mua babai tij me thoshin gjqo gje te keqe i thoshin burrit kjo sa ti dreq dokumetat ka me te hik mos ja bej ashtu kshtu ate e ben prap per veti ata dhe aj me la mua ashtu prap me famijlen si nje pastruse aty dhe pa letra nuk mi ndreqi hiq dhe vet filloj te dilte naten te pinte dhe filloje edhe maruanen tradhtonte te gjith e shikoshin si u silte me mua me rehte me ofendojke para gjithve aty ku jetuam kishte shum shqiptar sa qe fjalt u folshin shum edhe ne park te gjith me shikonin dhimbshem ju vinte gjuna nga un pse une shum u mudosha se kisha edhe femijen Tim tani familja e kuptuan se nuk jam mir por un nuk fola hiq edhe pse isha martuar per te jem afer motres nga problemet e mija kurr smunda ti ndimoje por vllezrit me ndimuan gjethmon per shpenzimet e mija dhe te djalit tim se burri me u be shum keq ra ne depresion kur nuk kishte te pi maruanen i rrahte te gjith me nene e tije babin me vllazrit e tij dhe aj hupi krejt kotrollen dhe prap prindrit e tij shoni tja blen maruanen se aj kur e pinte vetem ishte si ne gjum ashtu nuk i interesonte per asgje rroga qe i takonte prej shtetit se kishte familje ja mirte prindrit dhe bejshin pushim mua me linin pa asgje pa buk skisha as tomel per djalin me qojshin vllezrit para tani ashtu pa letra un dhe me thoshin si do ri si do shko po djalin sun e mer kur se je pa letra ti une si ta le djalin kur ato djemt e vet i beren drigirash por temit qka mi bejn nuk mundem duroja duroja dhe nisa te lipi pun ne nxezzn aty dhe si te gjith shqiptaret i hishin si famileje e prisht dhe me ndimuan mua te gjej pun dhe filova kur visha nga puna bejsha punt e shtepis pregaditsha per 7 persona buk bejsha harxha basha me kra vetem dhe kur mirsha parat burri me rrahke mi mirke parat un prap nuk kisha vedosa ta le punen me rehke gjoj shka dush ban pare mem pru ku dush shko pare mem pru un e shkreta shka te bej prap pastrosha neper shpija dhe lasha en ne restorant 8h ne dit o nganjeher me shum gjdo dit policia vinte ne shpi nga problemet qe i bejke burri shkonte flejke me plaka per ja mar lekt tani ata gra vishin me polici ne shtepi kur me shihnin mua u habitshin deri sa shum her me kan pa te pergjakur dhe une nuk e lajmrosha se me thojke ti je pa letra te kthen vendin tend dhe djalin sun e sheh kur une hesha dhe kalova prap policia erdhen se i kishte thir kijshit si me ka rah mua dhe me than je polici mos ke frig kallxo te verten se viktima ka perparsiî edhe pse je pa letra tani thash po djalin tha i takon nenes mos ki dert’ dhe un fillova tregova dhe me muren mua me drejtuan me banes me dhan letrat tani jam mir une jam e lumtur te tjeret po flasin esht na ashtu kshtu kam byllur vesht po kshyri jeten tem por ato qe me kan par me njohin ato gra ne park o sa jan geszuar dhe me qojn te fala sa shum dhe me lipin per tu martuar por une dua te jem vetem jam e re por shum kam frig Edhe ish burri tani kur me takon qan me thot famila me ka shti me u prish jam ndryshu hajde kthehu sta kom dit vleren por une vetem kami telefonin dhe aj ik se ka frigg’ nga policia ja dola un u drejtova tani por vjaza gra mos duroni ata qe jan ne gurbettt’ ka shtet me letra pa letra dhuna shum e keqe lajmroni mos u beni slave e gjdo klosharit sukurr’ isha un Lutju zotit se une dola vetem ne meshiren e zotit dhe Allahu me drejtoje te gjitha.Ju lutem anonim