Vjehrra po m’thot “Hajt se n’shpi sta bjen, edhe nese u dal me naj njo su ba nami”, Une du mu tranu! – Histori Të Jetës

n'shpi sta bjen

Vjehrra po m’thot “Hajt se n’shpi sta bjen, edhe nese u dal me naj njo su ba nami”, Une du mu tranu!

Vjehrra po m’thot “Hajt se n’shpi sta bjen, edhe nese u dal me naj njo su ba nami”, Une du mu tranu! – Mfal a mundesh me postu Anonim qet histori. Jam 20 vjeqare dhe jam martu shume e re , tash e kam ni djal 2 vjet. Na kena pas ni jet teper tmir me shume dashni qe 5 vjet jena bashk me burrin. Kurr skena mshef sen pej njani tjetrit as telefonat as kurgjo e tash burri i ka bo krejt me kod senet as sma len me prek telefonin bile , Me bo me u ul ngat ti me kon ntel meniher e hiq e shtin ngjep . Kur kan djali najher sja jep as per me i lshu video. Un nifar menyre moti jam tu dyshu nto ama sbesojsha qe mun mtradhton. Ni nate ishte flejt dhe filloj me bo telefoni i tij edhe u ofrova. Aq mir e kish fsheh ngjep e kish shti telefonin plus e kish mshel gjepin E un e nxjerra menzi me kqyr kush po thirr ama taman e kapa ndor e pash nje vajze ne profil edhe e regjistrume zemer ma mori prej dore sa qe durt ke tuj mi nxjerr !!! Masandej ja nisi me rrejt qe ni shokut i kom pare borxh e sja kom qel telin , qata e ka ndrru foton edhe emrin. Un hiq spo besoj see sosht ashtu hiq ama aj ashtu po rren nanen e tij e ka nkrah se ajo mu m’urren me shpirt. Spo di qka me ba un pe di qe osht tu mtradhtu, me marr djalin e me shku spari sma lajn djalin kurr e dyta qysh jetoj un veq me djal qysh e rris? Familja jem mkan shkollu si mas miri dejsa un jam dashuru nburr temin aq e re ata mkan bertit jan mundu mem vedijsu ama un skom desht veq mu martu edhe pik tash as atje se kam deren qel me shku financiarisht kushtet si kena aq tmira. Ndihmomni ju lutna kshillomni diqka. Jam teper keq edhe nprag me ra ne depresio … Nana e tij thojke hajt se nshpi sta bjen edhe nese u dal me naj njo su ba nami. Un du mu tranu asni her skom besu qe mvjen kshtu dita me u lodh kaq shum, ai nuk po e pranon po e bon madje djalin be, qe pasha djalin stkom tradhtu ama smuj i besoj kur me dy sy e pash tu thirr e pash foton. Qysh me vertetu qka me bo qe me dit sigurt a mka tradhtu a jo.