Vjehrra i thoshte burrit mos u be qyqan me i then gruas a je lodh , Ajo mi vjedhke te gjitha gjerat e mija dhe...! | Histori Të Jetës
Vjehrra i thoshte burrit mos u be qyqan me i then gruas a je lodh , Ajo mi vjedhke te gjitha gjerat e mija dhe

Vjehrra i thoshte burrit mos u be qyqan me i then gruas a je lodh , Ajo mi vjedhke te gjitha gjerat e mija dhe…!

Vjehrra i thoshte burrit mos u be qyqan me i then gruas a je lodh , Ajo mi vjedhke te gjitha gjerat e mija dhe – Mirmrama histori te jetes anonim ju lutem. Jam nje nënë e dy femive dhe jetoj jasht kosove por dua ta tregoj nje histori sa do pak të hjek stresin që kam. Une kam qen e martuar tetë vite e gjysme kam kaluar shum keqe me familjen e burrit kurr nuk me kan dashte vetem e vetem pse ish burri se ka ndegju me marr kan ka dasht ajo une kam qen ne lidhje 2 e kur ka ardhe koha me u feju ata skan dasht me lan e burri ka rrejt qe jam shtatezan edhe une nuk kam dit asgje isha shum e lumtur kurse kur kalojshemi qaste shum te mira ai gjithmon u merzitke kur më pruke ne shtepi me perqafojke fort dhe qajke ,e pyetsha pse po qan nga gezimi me dalin lotet më thojke dhe më thojke jepma besen qe nuk me le kurr dhe une u quditsha qa jan kto llafe i thoja pse të le unë jam shum e lumtur me ty ma kthejke dhe thojke veq qashtu pot tham me shku shpi i qetë por ai e kish dit se qfar po më pret ne ate shtepi e tu i ardh gjyna se qdo dite nena vete duke i than kurr ska met lan mu knaq masi nuk ma marove qefin me marr cilen deshta une. Mir unë kisha nje pik ne zemer pse me lypke bese qdo herë por nuk me ka shku mendja qe nuk jam e mirpritur ne at shpi kam menduar se ka ndonje semundje por nuk guxon mem tregu nga friga qe e la,nejse u martova dhe qe ne te djellen ne mbramje mi murr vjerra krejt paret e bakshishit qe mu banen mi murr dhe menjeher une nuk i kypa sepse marre edhe kuj i ka shku menja qe ban ato sene nejse erdh dita grave kur lypi me vnu arin se i qojme senet naten e darsmes ma dha por krejt qa mi ka ble burri dhurata nuk i gjeta thash ku jan tjerat qiknis u tha ku me dit ku i ke lan se un si kam thash bashk jan kan krejt tha po trullavica qe koke qeto i ke pru qeto po ti jam un u pina qa mi than e lash mu kry dita grave edhe naksham thash une trullavic nuk jam po nuk po ja nisem me llafe po shnosh se blej naj sen me pare te bakshishit tha aha edhe shum tu kan ba thash po 450 ku moj po thash ty ti dhash mi majt u tha po shtriga qe koke me diten qe erdhe tu e zgat guhen jo thash guhen hiq un me zgat po hajt mi marrshin te ligat edhe ky stil ka vazhdu deri ne diten qe jam nda tu mi vjedh senet e tu than un jo hej i pat dek baba e kush vike me pa i prushin fmive bobona fmija i pashin un tu ba hizmet skum pa e djali kaj pi du bombonat qy djali nanes thojke qysh i lyp senet pa i pas kurr edhe u kry e pamja un i hina me rraj shpis edhe dhomen e saj kur qa mi pa sa paqeta bonbonav neper gjepa te setrav të vjerrit pampersat e fmive i kish pas renit nja ka nja ner qejz te veten se aty kush nuk preke sene te vjetra ma mu kputen kamt qysh ka mujt mi lan fmijen me kajt po ajo tu e ba veq me ju rrok un e unë tan kohen e lutsha Zotin mem dhan durim e kur i tregojsha burrit kajke edhe gjith thojke bama hallall edhe mos ja qel gojen se qeta a te prit gjajsha hajmalija qeshit cepi te shpis une krejt punt i bajsha me bashqe me pula me ly ma la edhe moler u pata ba mem than burri a je lodh i thojke o qyqan o trullan kan e ke pa tu ju larit grues edhe pse i bajsha krejt nuk u knaqke po thojke qfar fare e flliqt ja nxerri ngjyren senev tu i ribat tepijat grush ne krye ma mshoj tu ma ba boll oj etrent mos i laj se i prishe ja nisi edhe mem mshu ma rrxoj djalin pi frigoriferav te mdhaj i hupi djalit vet dija un isha tu e qit ni kafe ni bijes edhe kum nga me kap djalin kur mu ka gju permi krye tu mi shkul flokt e tu bertit e lendue djalin tu ma lan mu une tu nga me ja la syt djalit se ju kthyn ka e bardha as qe reagojsha bile deri sa u kthjell djali e qaty ma e kum nxerr guhen edhe te gat i kum than kape ma shpejt e hupe dikun nja ni jav se ma lae qytu pa e lendu me dur te mija se la edhe qat llug erdh burri edhe qti i thash qashtu hupe se ka me ta lendu edhe burri veq kajke ngat meje edhe mfal oj zemer tu ma ba e tum kcej ni damar thash hup edhe ti mos mu qyrrav ktu ne ven se me shku me vet qa i bane djalit aj tu kajt si fmija prej asaj dite ma veq me zor e kum shty edhe me burrin edhe 3 vjet nejta tuj kajt nat e dit e i kapa fmijen pa i kallxu hiq kam ik edhe shum njerz kan qu kurr nuk jam kthy. E zgata shum pa apet as qerekin se kum than veq dashta mu shpre pak e juv pershendes te gjithve dhe posaqerisht vajzat Zoti juv qofte me naj ven te hajrit se femrat si parja jan Vjehrra i thoshte burrit mos u be qyqan me i then gruas a je lodh , Ajo mi vjedhke te gjitha gjerat e mija dhe