Vellau mi lidh duart dhe me rreh,Nana me thot te ka rrok zori per me gjet burr dhe me gjuan me gure... | Histori Të Jetës
Vellau mi lidh duart dhe me rreh,Nana me thot te ka rrok zori per me gjet burr dhe me gjuan me gure

Vellau mi lidh duart dhe me maltretu,Nana me thot te ka rrok zori per me gjet burr dhe me gjuan me gure…

Vellau mi lidh duart dhe me maltretu,Nana me thot te ka rrok zori per me gjet burr dhe me gjuan me gure…-Pershendetje anonim ju lutem, po e shoh qe shumica nga ju qe po keni probleme po gjeni kshilla e zgjedhje ketu, edhe un kam nje problem. Un jom rrit me ni familje qysh nga fminija jem mbaj mend veq maltretim qe niher ka ushtru baba mbi neve tash aj jo ma mirpo qe 10 vjet vllau, besomeni qe osht personi qe ma nxin jeten krejt i ni tu than e du vllaun tem un perkundrazi nuk e duu, aj osht per mu psikoopat un i kam edhe 3 motra tjera un jom ma e vogla qdo sen qe un eboj atij i pengon edhe veq kqyr memh rrok edhe mem rre sot hiq ma larg mka rre perkurgjo hiq edhe veq n tru t mshon edhe sa her m rre gjith t fikt m bjen, n ato qaste baba jem veq nen e kqyr as nuk i thot ma ose me nda, shum her i kam thirr policin se shpirti i omel osht nuk durohet maltretua gjith ama prind e mi gjith tu ja mlu tu than jo sbon se marre edhe ksaj here kesh tu ja thirr ma murren telefonin nana jem me gur mgjujke edhe um nemke pse me ja thirr, heren e parafundit kur mka rre njeher mi lidhi duart tani me maltretui teper shum sa qe mka lan pa frym edhe apet t fikt mka ra edhe leje qe m shojke po edhe mka kafshu n krah qasaj here ja pata thirr policin pata shku n statcion edhe direkt kan pas me qu n burg ky kish pas ik prej shpis edhe u munojshin me gjet kur erdha n shpi nana me baben tem tum bertit pse e moom denoncu n polici mkan shti me shku me terhek denoncimin, un jom 19 vjet jom n fakultet tash edhe jetoj n kosov, t isha kan jasht e kisha dit qe e kisha pas mbeshtetjen e shtetit edhe ja mkishin qu me naj strehimore ja mkishin gjet naj zgjidhje, ama ktu skan qka t bojn , besomni qe shum her kom tentu me lendu veten kom bi barna po apet njeri ish si guri sen spe gjajke, nuk e di qka me bo nana jem ma bon ty tka rrok zori per burrr je tranu, thjesht se kom perkrahjen e kerkujt, osht kam shkon n menje me ik dikun me dal ama edhe me dasht spo kom ku skom as nu lidhje se dikun tjera shtete isha shku, kto 19 vjet lirisht muj me ju than te zeza i kom kuntimet e mira i mujn kujtiimet e kqiaa, jom ra n pothujse n depresojn e vetmja zgjedhje per mu osht ja me lendu veten ja me ik dikun, faleminderit per kohen qe e ndajt me lexu historin tem , kom shum e shum sene tjera pa i kallxu qe shume romana ishin shkru me jeten tem.